Nechceme zpoplatněnou dálnici do Ostravy! Petici podepsaly tisíce lidí

Do petiční akce se zapojilo dvacet pět obcí v okolí dálnice.

Z Frýdku-Místku do Prahy putovala petice za zrušení zpoplatnění dálnice do Ostravy. Za peticí podpořenou dvaceti pěti starosty se podepsalo přes osm tisíc lidí.

Zpoplatněná dálnice, co není dálnice

Náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher se minulý týden osobně vydal do Prahy na úřad vlády a ministerstvo dopravy, aby tam doručil petici za zrušení zpoplatnění dálnice D56 mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou. Přes osm tisíc lidí podle něj nechtějí platit poplatek za cestu, která dálnici ani vzdáleně nepřipomíná.

Aktuálně běží na Ministerstvu dopravy ČR připomínky k vyhlášce, kterou lze zpoplatnění na tomto úseku zrušit, přesněji řečeno, ve které lze tento úsek vyjmout ze seznamu zpoplatněných komunikací. Podobně učinil i Moravskoslezský kraj.

„Děkuji všem, kteří petici podepsali, protože bez nich by mělo jednání o zrušení dálničního poplatku velice omezenou šanci na pozitivní výsledek. Chci věřit, že naše hlasy, přesněji řečeno hlasy více jak osmi tisíc lidí, kteří se podepsali na petiční archy, budou v Praze slyšet a přimějí ministra dopravy se situací zabývat a také k ní zaujmout konkrétní stanovisko,“ uvedl náměstek primátora Karel Deutscher.

Jak informoval, v Praze se mu rovněž podařilo dohodnout termín jednání o dané situaci s náměstkem ministra dopravy Luďkem Sosnou. „Uskuteční se 12. října prostřednictvím videohovoru a předpokládám, že u něj budou i mí kolegové z okolních obcí, kteří se do akce zapojili,“ dodal náměstek Deutscher.

Zapojilo se pětadvacet obcí

Petiční výbor byl složen ze zástupců 13 obcí a částí Ostravy. Jednalo se konkrétně o Frýdek-Místek, Sviadnov, Paskov, Žabeň, Krmelín, Řepiště, Staříč, Fryčovice, Ostravu-Proskovice, Ostravu-Novou Bělou, Ostravu-Starou Bělou, Ostravu-Hrabovou a Ostravu-Jih.

Aktivně se zapojily i další obce, které měly na svých úřadech k dispozici petiční archy za zrušení dálničního poplatku mezi Frýdkem-Místek a Ostravou. Zájemci je tak mohli podepisovat taky v Kozlovicích, Brušperku, Vratimově, Nižních Lhotách, Nošovicích, Dobraticích, Starém Městě, Dolních Domaslavicích, Dobré, Raškovicích, ale taky na Hukvaldech a Pražmě.

Zdroj a foto: město Frýdek-Místek

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*