Největším soupeřem je koronavirus, říká trenér Komety Kamil Pokorný

Jeden z extraligových klubů, který opatření související s koronavirem pocítí nejvíc, je Kometa. V Brně totiž hokej táhne a místí stadion je pokaždé naplněný k prasknutí. Jenže to se teď změní.

Je smutné, když na stadion pro 7700 diváků pustí tisíc lidí. Je to špatně pro sport, hráče i fanoušky, když se musí hrát před takovou kulisou,“ posteskl si nad současným děním pro zpravyzmoravy.cz trenér Komety Kamil Pokorný.

Brněnský tým je na ledě jen pár dnů, už má za sebou ale první zápas v rámci Generali Česká Cupu, ve kterém Kometa doma podlehla 0:2 Pardubicím. „Máme za sebou pět tréninků, výkon byl takový syrový, hodně nám odskakovaly puky, ale my věříme, že se to bude postupem času zvedat,“ uvedl Pokorný po zápase.

Jinak jsou ale v Kometě s dosavadním průběhem přípravy spokojeni. „Hráči trénují s velkou chutí,“ chválí brněnský tým Pokorný. Do utkání s Dynamem už zasáhly i nové posily, které Kometu mají posunout zase o kus dál. Do akce se tak podívali obránci Freibergs se Zábranským i útočníci Schneider a Šoustal. „Freibergs už ve Zlíně dokazoval, že bývá hodně vidět. Na Schneidera jsme měli velmi dobré reference a dobře se jeví i v tréninku,“ dodal Pokorný.

Lídr se vykrystalizuje

Kabinu Komety však v létě opustilo i několik zkušených hráčů. Nejcitelnější jsou odchody Marka Čiliaka, jenž zamířil do Českých Budějovic, a Martina Erata, který ukončil kariéru. Vedení brněnského týmu se ale nebojí, že by se v kabině nenašli noví lídři. „Vždycky to na sebe někdo vezme, jako třeba naposledy Zaťovič. Je tady taky Němec, Gulaši nebo Plekanec, své si řekne i Holík. Lídr se vždy vykrystalizuje,“ nabízí pohled do kabiny Pokorný.

 A v Kometě si hodně slibují také od mladších ročníků. Už loni dostali šanci Plášek se Střondalou nebo Svozilem, teď by měl hodně prostoru dostat i Zábranský. „Přišel čas, kdy by měli růst vedle zkušených hráčů,“ tvrdí Pokorný. „Věříme, že ta doba nazrála a oni přinesou větší drajv, rychlost i nasazení a že to budou oni, kdo Kometu jednou povedou,“ dodal.

Přečtěte si  Isabella vzdala soutěž Miss, aby si z Třebíče do Turecka dojela pro světové zlato

Trh je otevřený do 31. ledna

Brněnští fanoušci řeší také brankářskou otázku. Jedničkou by měl být Karel Vejmelka, na soupisce však figurují také Pavel Jekel, Lukáš Klimeš a do brněnské kabiny v létě dorazil i devětadvacetiletý Ondřej Kacetl. „Všichni pracují velmi dobře, dostanou šanci a uvidíme, jak jim to půjde,“ nechává tento post otevřený Pokorný, který zároveň nevylučuje, že kádr Komety ještě dozná změn: „Jak znám Libora Zábranského… Teď máme tento kádr, ale trh je otevřený až do 31. ledna a trejdy jsou na denním pořádku. Uvidíme, kdyby nás někde tlačila bota, tak ta možnost posílit tady je.

Svěřenci Libora Zábranského budou i v příští sezoně útočit vysoko a budou patřit k hlavním aspirantům na titul. Nikdo však neví, jak sezona nakonec bude vypadat a zda se stihne dohrát. „Největším soupeřem je koronavirus. Ten potřebujeme uklidit z cesty, aby se to zase rozjelo a aby byly plné stadiony,“ přeje si Pokorný.

Autor: pes Foto: HC Kometa Brno:I.Dostál

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*