Nemocnice ruší covidové JIP, situace se výrazně zlepšuje

Ortopedické oddělení v Nemocnici u sv. Anny už se chystá na návrat do normálu.

Pandemická situace se výrazně zlepšuje, nemocnice si mohou dovolit postupně rušit covidové JIP a vracet se k běžným operacím. Například ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně chystají otevřít ortopedii. Přesto v nemocnici zůstává několik těžkých případů onemocnění koronavirem.

“V nemocnici je momentálně hospitalizováno celkem 38 pacientů s onemocněním COVID-19. Sedm pacientů je na anesteziologicko resuscitační klinice na umělé plicní ventilaci. Zdravotní stav všech pacientů na klinice je velmi vážný,” informovala tisková mluvčí svatoanenské nemocnice Dana Lipovská.

Šestnáct pacientů nakažených koronavirem je na jednotkách intenzivní péče na dalších klinikách, stav čtyř z nich je vážný. Zbylí pacienti jsou na lůžkách s kyslíkem a na standardních lůžkách.

“Pro covidové pacienty máme nyní vyčleněných volných 15 standardních lůžek, čtyři JIP lůžka a tři s umělou plicní ventilací,” doplnila Lipovská. Nemocnice má v současné době dvacet nakažených zdravotníků, ve všech případech se jedná o nelékaře.

Ortopedie se vrací do normálu

Oproti dřívější době se situace v nemocnici výrazně zlepšila. A to natolik, že vedení rozhodlo o zrušení covidové JIP na ortopedii. “Do konce týdne tam probíhá úklid a dezinfekce tak, aby od příštího týdne již mohli přijímat ‘klasické’ ortopedické pacienty,” dodala Lipovská. Rušení ostatních specializovaných jednotek intenzivní péče záleží na dalším vývoji situace.

Zdroj a foto: FNUSA

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*