Nemocnici u sv. Anny dochází krev, dohání operace po covidu

Ilustrační foto

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně v těchto dnes provádí rekordní počty operací. Za jediný den se na sálech prostřídalo přes osmdesát pacientů. Nemocnice se snaží dohánět plánované operace, které odložila koronavirová pandemie. Zvýšená spotřeba transfuzí ale vede k nedostatku zásob krve. Žádá proto dárce o pomoc.

Takový nápor Nemocnice u sv. Anny dlouho nezažila. Naposledy v září předešlého roku, kdy se podařilo odoperovat v jeden den podobný počet pacientů. Nemocnice má aktuálně nedostatek zásob ve všech krevních skupinách s výjimkou skupiny AB.

“Byli bychom velmi rádi, kdyby nám dárci pomohli vysoké tempo chirurgické péče udržet. Přijďte k nám darovat krev,“ vyzvala primářka transfuzního oddělení Jarmila Celerová.

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně

Dárci dostanou lístek do centra VIDA

Pro dárce krve ve svatoanenské nemocnici aktuálně probíhá motivační akce s názvem “VIDA! Ani to nebolelo”. Nemocnice ji připravila s brněnským VIDA! Science Centrem. Právě tam získávají dárci za odběr vstupenku 1+1 zdarma.

“Mimo to na ně čekají standardní benefity, jako jsou den pracovního volna, sleva na dani, stokorunová poukázka do Bistra u sv. Anny, odměny od partnerů nemocnice a zdravotních pojišťoven,” doplnil mluvčí nemocnice Jiří Erlebach.

Zájemci se mohou k odběru krve registrovat přes online formulář na adrese to.fnusa.cz nebo telefonicky na čísle 543 182 190 (v čase 7:00–15:00).

Zdroj a foto: Nemocnice u sv. Anny

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*