Nová cesta pro olomoucké Moravské divadlo a filharmonii. Odborná analýza doporučuje sloučení do jednoho subjektu

Olomoucké kulturní instituce čekají zásadní rozhodnutí: Moravské divadlo a Moravská filharmonie Olomouc mají před sebou možná novou cestu. Vedení Olomouce nyní disponuje podrobnou analýzou, kterou zpracovala renomovaná společnost Economic Impact Art. Tato zkušená firma, specializující se na hodnocení kultury, poskytuje klíčové podklady pro budoucí strategii dvou významných kulturních institucí města.

Analýza se zabývá podrobným hodnocením současného stavu i srovnáním statistických dat s dalšími institucemi v ČR i v zahraničí. Dále identifikuje a analyzuje celkem čtyři možnosti optimalizace. Všechny modely obsahují kalkulaci úsporných opatření, následně analýza zpracovává doporučená opatření pro další rozvoj – zvýšené vlastní výnosy navrhují zpracovatelé investovat například do zvýšení počtu technických pracovníků, osobních ohodnocení pro ocenění počtu výkonů a odpracovaných hodin nebo zvýšení výdajů na marketing.

„Analýza doporučuje postupovat dle varianty nazvané SOO, která by znamenala jeden právní subjekt a dva orchestry, které budou schopny zajistit dvě paralelní představení. Kulturní nabídka je v tomto modelu rozšířena, v případě rozvojové varianty výrazně,“ přibližuje náměstek primátora města Olomouce pro kulturu Viktor Tichák.

Úplné znění analýzy je k dispozici na webu Města Olomouc. O dalším postupu bude jednat Rada města Olomouce 21. listopadu a Zastupitelstvo města Olomouce 15. prosince.

Autor: red Zdroj a foto: Město Olomouc

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*