Nová sportovní hala v Ostravě přivítá návštěvníky začátkem prázdnin

Sportovní hala v Nové Bělé

V ostravském obvodu Nová Bělá byla slavnostně otevřena nová sportovní hala. Dokončena byla již v prosinci loňského roku, covidová pandemie ale znemožnila sportování a otevření tohoto moderního sportovního zařízení bylo odloženo. Veřejnost ji bude moci začít využívat od prvního července.

Nová hala poskytuje univerzální hřiště o rozměrech 30 x 18 metrů, malé hlediště s kapacitou 50 až 100 diváků, skladové prostory, klubovnu a sociální zázemí se čtyřmi šatnami. Součástí areálu bude nové parkoviště s 23 místy. Bude v ní možné hrát na profesionální úrovni basketbal, badminton, volejbal a stolní tenis, rekreačně tenis, házenou, florbal, futsal a další sporty. 

Sportoviště bude přes pracovní dny využíváno dopoledne MŠ a ZŠ a seniory, v odpoledních hodinách sportovními kluby, jako je Volejbalový spolek Ostrava či TJ Sokol Nová Bělá a TJ Sokol Stará Bělá. Sportovní kluby budou využívat halu i o víkendu pro své zápasy a turnaje. Pro veřejnost bude hala k dispozici ve večerních hodinách v pracovní dny a o víkendu v odpoledních hodinách. 

„Jsem velmi rád, že tato stavba v Nové Bělé vznikla, takovéto sportoviště nám zde chybělo a pevně věřím, že přiláká co největší množství obyvatel ke sportování, a to nejen v létě, kdy se dá sportovat i pod širým nebem, ale zejména také v zimním období, což velmi vítáme,“ sdělil starosta Nové Bělé Lumír Bahr. 

Městský obvod Nová Bělá v současné době připravuje rezervační systém. Před jeho uvedením do provozu bude na webových stránkách městského obvodu zveřejněn telefon na správce, který bude halu rezervovat.

Halu postavila společnost Bystroň Group podle dokumentace společnosti Chválek Ateliér s celkovými náklady 53 miliony korun.

Síť ostravských sportovišť se zahušťuje 

V říjnu loňského roku byla otevřena také nová sportovní hala v Krásném Poli, na kterou město přispělo téměř 14 miliony korun a která nabízí dvě sportovní plochy, tribuni pro 118 sedících a 60 stojících diváků a moderní zázemí. 

V současné době probíhá výběrové řízení na zhotovitele dalšího sportovního zařízení, tentokrát v Ostravě Třebovicích. Zde se připravuje víceúčelová sportovní hala pro volejbal, házenou, florbal, a badminton s tribunami až pro 200 osob. Stát bude v blízkosti Třebovického parku. V přístavbě najdou zázemí sportovci i návštěvníci. Areál bude oplocený, dočká se i nové parkovací plochy. Stavět by se mělo začít v polovině letních prázdnin tohoto roku.

Zdroj a foto: město Ostrava

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*