Novorozenecké oddělení FN Olomouc získalo díky sbírce za pět dnů prostředky na přenosný ultrazvuk pro vyšetření miminek

Nový přenosný ultrazvuk využívají odborníci z Novorozeneckého oddělení Fakultní nemocnice Olomouc. Stalo se tak díky pomoci a finančnímu daru dobročinného spolku Nedoklubko a také řadě menších dárců, kteří v rekordním čase doplnili částku potřebnou k pořízení přístroje na dostatečnou výši. Nový ultrazvuk zvýší rychlost a komfort poskytované péče pro nejmenší pacienty i pečující personál.

„Když jsme na přelomu července a srpna požádali veřejnost o pomoc na pořízení přenosného ultrazvuku pro naše oddělení, netušili jsme, že už o pět dní později tu budeme přístroj mít. Obrovský dík patří všem, kdo přispěli a neskutečně nám tím pomohli. Ještě nedávno jsme po chodbách a pokojích vozili velký a těžce ovladatelný ultrazvukový přístroj a nyní bude vyšetření malých miminek o mnoho jednodušší. Vážíme si pomoci všech dárců a děkujeme jim za rodiče, miminka, lékaře i další zdravotnický personál,“ říká šťastně vrchní sestra Novorozeneckého oddělení Fakultní nemocnice Olomouc Mgr. Jana Romanová.

Chybějící částku na pořízení přístroje se podařilo získat za jediný víkend

Na samém začátku byl záměr spolku Nedoklubko podporujícího rodiče předčasně narozených dětí a neonatologická oddělení v ČR pořídit pro olomoucké Novorozenecké oddělení velmi potřebný přenosný ultrazvuk. „Měli jsme připraveno 50 873 korun z naší květnové akce Běh a procházka pro miminka do dlaně a k tomu nevyčerpané tři tisíce v rámci stále běžícího projektu Dvanáct sil. Cílem bylo za pomoci dalších dárců získat 16 tisíc korun, abychom přístroj mohli olomouckému oddělení předat,“ uvádí ředitelka spolku Nedoklubka Lucie Žáčková.

Výsledek výzvy byl i na očekávání vyhlašovatelů doslova ohromující. „Stačil jediný víkend a chybějící částku nám vděční rodiče naposílali. Zejména pomohl dar pravděpodobně od jednoho z tatínků, který byl v úctyhodné výši deset tisíc korun. Poděkování ale patří všem zúčastněným. Přístroj bude využit zejména na oddělení fyziologických novorozenců a v ambulantním provozu. Tím, že je malý a přenosný, odpadá manipulace s převážením velkého ultrazvuku po chodbách oddělení i mezi několika patry naší budovy,“ doplňuje Jana Romanová.

Autor: red Zdroj a foto: Fakultní nemocnice Olomouc

Související články

Přečtěte si  Důl Frenštát bude do konce léta definitivně zasypán. Na místě vznikne "chytrá vesnice"

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*