Nový vstup do brněnské zoo? Projekt má podporu městské rady

Vizualizace nového vstupu do Zoo Brno

Vedení brněnské zoologické zahrady dlouhodobě usiluje o vybudování nového vstupního areálu s parkovištěm, pokladnami a dalšími službami. K navrhovanému záměru již vznikla projektová dokumentace, vyjádří se k ní i město v rámci řízení o umístění stavby.

Počítá se s parkovacím domem i zelenými střechami

Navrhovaný záměr řeší umístění nového vstupního areálu do zoo při ulicích Rekreační a Ondrova. V plánu je zde postavit dva objekty. První bude dvoupodlažní reprezentativní stavba, ve které najdou návštěvníci expozici, pokladny, restauraci nebo hygienické zázemí. Druhým objektem bude dvoupodlažní parkovací dům zapuštěný do země s kapacitou 315 míst. Dalších 16 parkovacích míst vznikne i na povrchu. Pro bezproblémový přístup do zoologické zahrady využijí návštěvníci lávku nad ulicí Ondrova.

“Budovy budou mít zelené střechy. Vyřešeno je i nakládání s dešťovými vodami. Ty ze zelené střechy hlavního objektu budou svedeny drenáží do dešťové areálové kanalizace. Vody ze střech, teras a zpevněných ploch stečou do vsakovacího objektu přes akumulační nádrž a budou využívány zejména pro závlahu,“ informoval první náměstek brněnské primátorky Petr Hladík.

Projekt má podporu brněnské rady

Radní minulý týden na zasedání doporučili schválit kladné vyjádření k projektové dokumentaci. „Navrhovaný záměr je v souladu s Územním plánem města Brna a je také strategický pro dlouhodobý rozvoj městské zoologické zahrady. Proto s projektovou dokumentací souhlasíme,“ sdělil radní pro oblast územního plánování a rozvoje Filip Chvátal.

Zdroj a foto: město Brno

Doporučujeme

1 Comment

  1. Správně je článek o vstupním areálu do ZOO Brno uveden s otazníkem. Jde o další předvolební slib ve fázi “makety” v tomto “městě maket”. Veškeré pozemky pro stavbu areálu jsou zatím zjevně ve vlastnictví soukromých subjektů, většinou fyzických osob, které získaly ornou půdu po předcích. Část pozemků pro stavbu však už postupně vykupují “šikovní” a potřebným investičním kapitálem disponující “developeři”. Získání pozemků pro stavbu bude stát nejbohatšího “investora” – daňového poplatníka, určitě zajímavou částku.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*