Obrazem: Olomoucká zoo slaví 65 let, podívejte se na historické snímky

Brány olomoucké zoo se poprvé otevřely v červnu 1956.

Na začátku června uplynulo 65 let od otevření zoologické zahrady v Olomouci. V roce 1956 byla Krajská zoologická zahrada v Olomouci na Svatém Kopečku slavnostně otevřena pro veřejnost.

Zpočátku v ní pracovalo čtyři až pět zaměstnanců. V prvním roce existence zoo ji navštívilo 58 276 návštěvníků. “Lidé zde mohli zhlédnout převážně evropskou faunu. Prvními obyvateli v době otevření zoo byl jelen karpatský, srnec, dančí laň s mládětem, černý kozel, vlk, deset mývalů, lišky, samec dikobraza obecného, zlatí a stříbrní bažanti, různé sovy a papoušci,” vyjmenovává zoo v tiskové zprávě.

V srpnu téhož roku získala ročního uměle odchovaného jelena Honzíka od manželů Luskových z Andělské hory, v září přibyla malpa kapucínská ze pražské Troji. O něco později se zde objevili psi dingo, fretky, jezevec, plch, pavián pláštíkový, bažant diamantový, jestřáb, kachny pižmové, kalous ušatý, káně, andulky, páv, sova pálená a želva řecká. Zpráva o činnosti za rok 1956 pak uvádí, že stav zvířat na konci tohoto roku byl 81 kusů ve 48 druzích.

Počátky olomoucké zoo ukazují archivní fotografie:


Pro zájemce o historii olomoucká zoo na pokladnách nabízí knihu ZOO OLOMOUC ROK ZA ROKEM.

Zdroj a foto: Zoo Olomouc

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*