Očkování pokračuje, o třetí dávky je zájem

Očkování proti covidu stále pokračuje, teď už i třetí dávkou. Například v brněnské Fakultní nemocnici u sv. Anny nadále fungují dvě očkovací centra – přímo v nemocnici a v OC Olympia. Tento týden také začala nemocnice očkovat třetí dávkou zdravotníky, ve čtvrtek vyjede i mobilní očkovací tým do domovů pro seniory. Vždy se jedná o vakcínu výrobce Pfizer.

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně ihned evidovala zájemce o třetí očkovací dávku v registračním systému. První z nich se přijdou přímo do nemocnice naočkovat již dnes. “Obrovský zájem je mezi zdravotníky, zájem o třetí dávku projevilo celkem 1855 zaměstnanců. Většina z nich dostane vakcínu na svých pracovištích, tedy klinikách a odděleních, zbytek pak v očkovacím centru,” informovala tisková mluvčí nemocnice Dana Lipovská. První zájemci z řad veřejnosti starší osmdesáti let přijdou na řadu až 8. října.

Ve čtvrtek 23. září vyjede opět do „terénu“ mobilní očkovací tým svatoanenské nemocnice. Jako první přijde na řadu Domov pro seniory Vychodilova v Brně. Poté se zdravotníci přesunou do brněnského Domova pro seniory Kociánka. „V DS Vychodilova bychom měli naočkovat 63 lidí, v DS Kociánka 121 zájemců. Ty počtu jsou samozřejmě orientační, může se přímo na místě stát, že někdo nebude moci, nebo naopak projeví zájem. Budeme očkovat i nové zájemce, a to dvoudávkovou vakcínou od Pfizeru nebo jednodávkovou od Janssena,“ uvedl vedoucí očkovacího týmu Libor Urbánek.

Třetí dávka nejdříve za osm měsíců

Aplikace třetí dávky je možná nejdříve za osm měsíců po aplikaci druhé dávky a její podání by naopak nemělo být později než za 12 měsíců od druhé dávky. Pokud byla předchozí vakcinace provedena například v rámci Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, není nutný další informovaný souhlas. “Ten je nutné vyplnit, pokud byly předchozí dávky podány jinde. Certifikát se po zápisu automaticky upraví na očkování 3/3 dávkami s datem aplikace třetí dávky a je možno jej vytisknout nebo stáhnout stejným způsobem jako u předchozí vakcinace,” upřesnila mluvčí nemocnice.

Svatoanenská nemocnice podala coby jedna z hlavních moravských nemocnic ve všech svých očkovacích centrech celkem již 163 tisíc očkovacích dávek. Konkrétně v OC Olympia pro neregistrované zájemce to bylo více než 20 tisíc. V Olympii se nyní denní průměry pohybují kolem 200-250 dávek, největší zájem je vždy v pátek, kdy počty dosahují až ke čtyřem stovkám. „Také v OC Olympia budeme podávat třetí dávky bez registrace, pouze s kontrolou dodržení intervalu,“ dodal MUDr. Libor Urbánek.

Přečtěte si  Dlouholetá práce ochranářů a dobrovolníků se vyplácí: po letech pálavského borytobraní už není skoro co vytrhávat

Zdroj a foto: FNUSA

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*