Odchovanec Sparty Folprecht míří z Kypru do Zlína. Klub posiluje po nevydařeném začátku sezóny

Zdeněk Folprecht

Další posilou fotbalistů Zlína je zkušený záložník Zdeněk Folprecht, který od loňského podzimu působil v kyperském FC Pafos. Do Fastavu Zlín přichází na hostování do konce roku s opcí. Informaci uvedl generální manažer zlínského klubu Zdeněk Grygera.

Folprecht posílí střed zlínské hry

“S klubem jsme dohodnuti, čekáme jen na úřední potvrzení celé transakce, k čemuž by mělo dojít dnes či nejpozději zítra,” uvedl Grygera. “Od Folprechta si slibujeme posílení středové řady jak do počtu, tak do kvality,” poukázal mimo jiné na zranění Pabla Podia a tím pádem menší počet záložníků.

Odchovanec Sparty Folprecht prošel v domácí lize Žižkovem, Libercem a Brnem. “Je dalším z hráčů, kteří by mohli zkvalitnit kádr a hru,” řekl kouč Josef Csaplár serveru iSport.cz, který informaci přinesl.

Klubu se nedaří, proto posiluje

Folprecht odehrál v Pafosu 29 utkání a vstřelil jeden gól. Od nové sezony však byl pro klub nepotřebný. Zlínu by mohl být k dispozici už na nedělní zápas se Spartou, kde fotbalově vyrostl. Folprecht je další zářijovou posilou klubu, který je po osmi kolech na 12. příčce tabulky se ziskem devíti bodů. Do zadních řad Zlín získal Gruzínce Andra Gioradzeho, útok posílil z Mladé Boleslavi Tomáš Wágner a z Vltavínu Petr Pejša.

Zdeněk Folprecht, původem z Kladna, je fotbalovým odchovancem AC Sparta Praha. Osmadvacetiletý záložník působil mimo domácí ligu také v Ázerbájdžánu a na Kypru. Nastupoval i v dresu mládežnické reprezentace. V současné chvíli posiluje záložní řadu FC Fastav Zlín.

Zdroj: ČTK, Foto: Wikipedia

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*