Odložení Zlaté tretry může do Ostravy přilákat řadu dalších atletických hvězd

Koronavirus, který se stále šíří světem, už zrušil nebo odložil i řadu sportovních akcí. Nový termín má i Zlatá tretra, která se v Ostravě měla původně konat ve druhé polovině května. Světoví atleti však po dohodě s mezinárodní federací World Athletics přijedou do Ostravy v náhradním termínu – v úterý 8. září 2020.

Koronavirus hýbe světem. Zrušil mistrovství světa v hokeji, přesunul evropský šampionát ve fotbale i letní olympijské hry. A ubránit se mu nedokázala ani 59. Zlatá tretra Ostrava – World Athletics Continental Tour Gold. „Pořád jsme věřili, že Zlatou tretru uspořádáme v daném termínu, ale když se začaly odkládat Diamantové ligy a začalo se mluvit o odložení termínu olympijských her a postupně se uzavíraly hranice, tak bylo jasné, že dvaadvacátý květen se nepodaří udržet,“ okomentoval vývoj posledních dní technický ředitel mítinku Oldřich Zvolánek. „O úplném zrušení jsme ale vůbec neuvažovali,“ dodal přesvědčivě.

Nejen sportovní svět je nyní naruby, odložení olympijských her ale Zlaté tretře může paradoxně pomoct. Atletům odpadne očekávaný vrchol sezony a v září si budou chtít pořádně zazávodit. Do Ostravy tak může přijet daleko více hvězd, než se původně očekávalo. „Je to možné, příležitost startovat bude omezená, některé závody se už neuskuteční a mnoho atletů bude potřebovat závodit, aby plnili limity směrem k olympiádě. Daná situace se proto může pozitivně odrazit na účasti dalších atletů,“ přitakává Zvolánek, jenž věří, že termín mítinku, který je nyní stanovený na 8. září, už koronavirus nezruší.

Může to být nabité!

V květnu měli do Ostravy dorazit hodně zajímaví atleti – například trojskokané Christian Taylor a Yulimar Rojas či hvězdy světového oštěpu. Zda ale všichni přijedou i v novém termínu, to zatím nikdo neví. „Jednání samozřejmě s manažery smluvených atletů probíhají a budeme jednat tak, aby Zlatá tretra proběhla v plném lesku před zaplněným stadionem,“ říká Zvolánek. Diváci by se podle něj opravdu mohli dočkat hodně zajímavého startovního pole: „Může to být velmi nabité. Věřím, že tomu tak bude. Byl bych špatný organizátor mítinku, kdybych smýšlel jinak.

Přečtěte si  Isabella vzdala soutěž Miss, aby si z Třebíče do Turecka dojela pro světové zlato

Předprodej vstupenek na závod pokračuje. V platnosti samozřejmě zůstávají i již zakoupené lístky a bát se nemusí ani ti, kterým by nový termín závodu nevyhovoval. „Zatím se neozval nikdo, že by chtěl vrátit vstupné, ale od oznámení změny termínu zatím uběhla krátká doba. Zakoupené lístky je však samozřejmě možné vrátit,“ řekl směrem k divákům Zvolánek.

Autor: pes Foro: zlatatretra.cz:P.Lebeda

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*