Olomouc mění podobu Vánočních trhů, pandemie zrušila program

Bez kulturního programu, slavnostního rozsvěcování stromu a ve zcela jiné atmosféře se mají odehrát Vánoční trhy v Olomouci. Vedení města se s organizátory dohodlo na změnách, které reagující na sílící pandemii. Trhy měly začít dnes.

Olomoucké Vánoční trhy měly původně začít 19. listopadu otevřením stánků, samotné slavnostní zahájení s rozsvícením stromu mělo proběhnout v neděli 21. listopadu. Teď jsou však na řadě změny.

„Od včerejšího dne jednáme s pořadatelem o změnách. Apelovali jsme, aby při organizaci této hromadné akce pořadatelé upravili program tak, abychom eliminovali riziko přenosu nákazy,“ sdělil primátor Žbánek. Organizátorem trhů není přímo město, ale společnost Kulturní Olomouc.

Bez kulturního programu a s přísnějšími pravidly

Na základě doporučení pořadatelé dnes oznámili, že se neuskuteční kulturní program, kapely neodehrají žádný z živých koncertů a slavnostně se nebude rozsvěcet ani vánoční strom. Kromě toho, že pořadatelé musejí splnit všechna aktuálně platná nařízení, zavázali se také k tomu, že ještě více rozvolní prostor gastro zóny a na dodržování pravidel bude dohlížet pořadatelská služba.

„Obě náměstí bude pravidelně procházet ve speciálně označených vestách a upozorňovat na dodržování pravidel a rozestupů,“ objasnila Monika Řehulková, tisková mluvčí společnosti Kulturní Olomouc. Pořadatelé musí zajistit dvoumetrovou vzdálenost mezi prodejními místy, desinfekční prostředky u každého z prodejních míst a dodržení nařízených rozestupů mezi návštěvníky.

K dalším zavedeným opatřením patří také omezení vjezdu vozidel na obě náměstí v centru Olomouce. Doprava tak bude opět regulována pomocí mobilních překážek při vjezdu z ulic, které vedou na Horní i Dolní náměstí. Od 15:30 do 22:00 bude na obě náměstí vjezd vozidlům až na výjimky zakázán úplně.

„Změny, ke kterým jsme byli nuceni přistoupit, jsou aktuálně platné, nelze ovšem vyloučit, že vláda nebo Ústřední krizový štáb mohou rozhodnout o zpřísnění nebo úplném zrušení hromadných akcí,“ doplnil primátor Žbánek.

Zdroj a foto: město Olomouc

Související články

Přečtěte si  Sezónu v arcibiskupském paláci v Olomouci otevírá výstava Arcibiskup Matocha: Přísně tajné

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*