Olomouc nebo Jihlava? Jsem nastavený na obě možnosti, říká obránce Křišťál

Olomoucké Sigmě se letos ve Fortuna lize daří. Hanáci jsou pátí a drží se v elitní skupině. Zároveň se ale dívají po posilách. V Jihlavě si vyhlédli Vojtěcha Křišťála.

Sigma šlape, trenér Václav Jílek však potřebuje posílit post pravého beka. Na tom v Jihlavě nastupuje třiadvacetiletý Vojtěch Křišťál, jehož přestup do Olomouce je už jasnou věcí. Záleží jen, jestli k transferu dojde ještě v zimě, nebo až po sezoně, kdy mu v Jihlavě skončí smlouva. „Nechávám to na agentuře. Uvidíme, jak to dopadne,“ řekl Křišťál pro zpravyzmoravy.cz.

Kdy se vám z Olomouce poprvé ozvali?

Na konci listopadu mi volal trenér Jílek, že by o mě měl zájem. Neváhal jsem a hned jsem říkal, že do toho jdu.

Říkal vám, čím jste Sigmu zaujal?

V Olomouci jsme hráli poslední kolo proti jejich B týmu. Dařilo se mi, vyhrával jsem osobní souboje, jezdil jsem nahoru dolů, to se jim asi líbilo.

Překvapilo vás, když vám trenér Jílek zavolal?

Vždy vás překvapí, když zjistíte, že vás chce někdo z ligy. Bral jsem to jako pěknou odměnu za mou práci.

Co když přestup v zimě neklapne, bude vás to mrzet?

Nechávám to tak, jak to je. Jsem nastavený tak, že pokud přestup vyjde, tak budu rád, ale pokud by to v zimě neklaplo, tak se čertit nebudu. Byla by to motivace, abych na sobě makal další půlrok a abych do toho pak naplno vlétl.

Jak se vám v takové nejistotě funguje?

Jsem nastavený na obě možnosti. Ale dokud jsem v Jihlavě, tak se soustředím jen na Jihlavu. Nechci být myšlenkami jinde. Pokud přestup nevyjde teď, tak do Olomouce odejdu v létě.

Měl jste i jiné nabídky?

Něco jsem měl, ale neřešil jsem je. Když mi zavolal trenér Jílek, tak jsem hned druhý den věděl, že půjdu do Olomouce.

Těšíte se?

Bude to zase posun o stupínek výš. Pak je jen na mě, jak šanci uchopím. Budu se snažit hrát co nejlépe, abych týmu pomohl.

Sledujete teď zápasy Sigmy o to víc?

Přečtěte si  Zbrojovku Brno posílí zkušený obránce z Guineje Simon Falette

Ligu sleduju i normálně, ale teď ještě víc. Koukám se na každý zápas Olomouce, už se můžu dívat i na taktické záběry a sledovat další detaily.

Znáte v Olomouci někoho?

Znám kluky ročníku 99, odmala jsem proti nim hrával. Znám se i s Honzou Fortelným, se kterým jsem se potkal v Jihlavě. Z nabídek, které jsem měl, jsem v Olomouci znal nejvíc hráčů. I to rozhodlo.

Jak zpětně hodnotíte jihlavský podzim? A s čím jdete do jara?

Výsledkově se nám začátek hodně povedl, ale pak tam byla i hluchá místa. Nedařilo se nám ve finální fázi, nedotáhli jsme šance a přišli jsme o body. Máme ambice hrát co nejvýš. Pokud teď zabereme, ještě se nám to může podařit.

Autor: resp Foto: FC Vysočina Jihlava

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*