Olomouc poděkovala sestřičkám za obětavou práci, město všem přineslo růže

Vedení města rozdávalo v nemocnicích i pečovatelských službách.

Velké poděkování za obětavou práci připravilo město Olomouc. Díky v podobě červených růží zamířilo ke všem zdravotním sestřičkám i pečovatelkám v olomouckých nemocnicích, službách domácí zdravotní a hospicové péče a sociálních službách.

„Pandemický rok znamená obrovskou zátěž a za obětavou práci se patří poděkovat. Už dlouhou dobu pracují s velkým nasazením, které nedovoluje oddech i za cenu ohrožení vlastního zdraví,“ uvedla náměstkyně olomouckého primátora Markéta Záleská, na jejímž odboru kultury se myšlenka zrodila. Společně s kolegy přivezla květiny na olomoucké arcibiskupství.

„Řádové sestry a kaplanky také neúnavně pomáhají a obětavě pečují o ty, kteří to potřebují. Uzdravují nejen léky, ale také milé slovo, úsměv či pohlazení. Myslím si, že ti, o něž se starají, v nich vidí anděly s krásným srdcem. Otce Bohumíra Vitáska, prezidenta Arcidiecézní charity Olomouc, jsem požádala, ať jim tlumočí velké díky. Za nás za všechny,“ dodala.

Malá radost do těžké doby

Za obětavou práci v náročné pandemické době se děkovalo i ve Vojenské nemocnici a Domově seniorů Pohoda, kam rudé růže přivezl a předal primátor Mirek Žbánek. „Je to malé poselství jara, blížícího se svátku žen a zejména je to poděkování. Je z celého srdce, je upřímné a je jménem města za všechny Olomoučany za práci, kterou odvádíte. Růže je symbol lásky, červená symbolizuje těžkou dobu,“ řekl primátor.

Plnou náruč růží si od něj převzala Hana Marešová, vedoucí zdravotnického úseku Domova seniorů Pohoda Chválkovice. „Máme patnáct oddělení, na které růže rozdělíme. Buď kolegyním udělají radost tady v práci, nebo doma, kam si je odnesou,“ reagovala s úsměvem.

Město tak vyjádřilo symbolické poděkování sestřičkám, zdravotnickému personálu a pečovatelkám za pomoc, obětavost a vytrvalost během náročného boje s koronavirovou pandemií. „Tisícům našich blízkých totiž dokázaly v posledních měsících ulevit od bolesti či osamění, které boj s koronavirem provázejí,“ vysvětlil primátor Žbánek.

Zdroj a foto: město Olomouc

Související články

Přečtěte si  Dům přírody v Dolních Věstonicích: Otevřeno nové návštěvnické středisko CHKO Pálava

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*