Olomouc si připomene tradice Moravy

Moravský den Olomouc

V sobotu 1. června 2019 se na Horním náměstí v Olomouci bude, od 10:00 hodin, konat již 6. ročník slavnosti Moravský den.

Tato naše již tradiční oslava Moravy a moravanství se koná jako součást programu SVÁTKŮ MĚSTA OLOMOUCE. Záštitu nad letošním Moravským dnem převzal hejtman Olomouckého kraje, pan Ladislav Okleštěk.

Návštěvníky čeká zajímavý kulturní program

Na pódiu se vám s ukázkami moravské lidové kultury představí prostějovský zpěvák a harmonikář, pan Karel Kekeši a dětský folklorní soubor Hanáčci, který sdružuje děti z Litovle a okolí.
Hlavním bodem dopoledního programu Moravského dne je předání ocenění významným představitelům veřejného života naší země Moravy za vítězství a nominaci v anketě „Osobnost Moravy“.

Od 13:30 hodin se pak můžete těšit na závěrečnou komentovanou vycházku po krásách a pamětihodnostech barokní perly Moravy, města Olomouce. Průvodcem nám bude pan Bc. Jaroslav Svozil.

Celá akce je plánována jako důstojná připomínka více než tisíciletých tradic Moravy, její bohaté historie a nezaměnitelné kultury Moravanů.

Autor: red, Moravská národní obec Foto: Moravská národní obec

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*