Opravená výpravní budova v Hanušovicích začala sloužit cestujícím

Opravená nádražní budova stanice Hanušovice

Výpravní budova ve stanici Hanušovice na severu Moravy má za sebou rozsáhlou rekonstrukci. Stavba za zhruba padesát milionů korun probíhala od konce roku 2019. Výsledkem prací není jen opravená fasáda, která dostala původní podobu, ale i rozšíření odbavovacích prostor. Bezbariérové jsou toalety i přístup do budovy.

“Výpravní budova v Hanušovicích byla zařazena do plánu investic především z důvodu poměrně vysokého počtu cestujících, kteří denně projdou touto frekventovanou přestupní stanicí. Zlepšení celkového stavu objektu bylo důležité i vzhledem k tomu, že v něm bylo v rámci předchozí investiční akce umístěno nové sdělovací zařízení,” uvedla tisková mluvčí Správy železnic Nela Friebová. Zrekonstruovaná výpravní budova tedy slouží jak pro potřeby cestujících a dopravců, tak pro zabezpečení drážního provozu.

Původní fasáda, bezbariérové toalety

Součástí prací pod taktovkou společnosti Hroší stavby Morava bylo rozšíření odbavovací haly a zajištění přístupu do budovy i pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. Ty mohou využít také bezbariérové toalety. Celý objekt získal novou střechu, obnovou prošla fasáda, která dostala původní podobu z přelomu 19. a 20. století. Nová jsou všechna okna a dveře.

“Stavbaři dále provedli úpravy zastřešení 1. nástupiště a okolního prostranství včetně gabionových stěn a zpevněných ploch,” doplnila Friebová s tím, že město Hanušovice plánuje v návaznosti na rekonstrukci výpravní budovy revitalizaci přednádraží.

Zdroj a foto: Správa železnic

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*