Osobností Moravy je letos Roman Horký. Hudebník anketu suverénně vyhrál

Roman Horký, Osobnost Moravy 2020

Hlasování pátého ročníku internetové ankety Osobnost Moravy bylo ukončeno 13. prosince 2020 úderem dvanácté hodiny. Letos suverénně zvítězil populární hudebník Roman Horký, který je znám především jako frontman skupiny Kamelot. Organizátoři vítězi předají cenu v podobě skleněné trofeje s moravskou orlicí. Celkový počet hlasů překonal loňský rekord.

Zvítězil hudebník s nezaměnitelným hlasem

Roman Horký přezdívaný Remiš je brněnský rodák a hudebník, který se proslavil především frontman skupiny Kamelot. Zpěvák s nezaměnitelným hlasem podle svých slov svým písničkám dává takový kabát, jaký cítí, že jim patří. Jednou modernější, jednou tradičnější. Sjednocuje je jejich společný duch.

Mnohé z více než tří set skladeb Romana Horkého připomínají deníkové záznamy nálad a pocitů písničkářovy duše. V roce 2018 se Romanu Horkému podařilo uvést ambiciózní projekt „Kytarová dílna Romana Horkého“. Současným kytaristům tak umožňuje nahlédnout do tajů svého umění.

Roman Horký se také angažoval v občanské výzvě nazvané „Zachraňme údolí Oslavy“. Podílel se například na organizaci úspěšné petiční akce proti výstavbě přehrady na řece Oslavě.

Organizátoři hlásí rekordní počet hlasů

Letošní, už pátý ročník ankety Osobnost Moravy provází rekordní zájem hlasujících. Celkový počet hlasů se přiblížil k třiceti tisícům. Přibližně třetinu z nich přitom získal Roman Horký.

Na druhém místě se s velkým odstupem umístil populární bloger a publicista Ladislav Větvička, na třetím pak uznávaná klavíristka a hudební pedagožka Věra Lejsková. V rámci letošního ročníku byl nominován například i novinář a osobnost žurnalistiky Jaromír Ostrý či hudební skupina Fleret.

V minulosti uspěl spisovatel, lidový bard či majitel arboreta

Předchozí ročníky přinesly ocenění Osobnost Moravy pro spisovatele Jiřího Jilíka (2016), moravského lidového barda Jiřího Pavlicu (2017), majitele hojně navštěvovaného arboreta Makču Pikču Radima Slabého (2018) a moderátora, baviče a zpěváka Luďka Urbánka “Savanu”. Všichni výherci ankety obdrželi hlavní cenu v podobě stylizované bronzové orlice.

Letošní výherce ankety převezme skleněnou trofej s moravskou orlicí. Pro další nominované v jednotlivých ročnících organizátoři připravují pamětní listy, které jim předávají zpravidla v rámci veřejných společenských akcí. Anketu Osobnost Moravy organizuje spolek Moravská národní obec.

Přečtěte si  Kofola kupuje tradiční moravské pivní značky Holba, Litovel a Zubr

Autor: pjk, zdroj: Moravská národní obec, foto: Facebook Roman Horký a Kamelot

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*