Ostrava dostala pokutu za loterijní vyhlášku, narušovala pravidla soutěže

Ilustrační foto

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže potvrdil pokutu přes osm set tisíc korun městu Ostravě. Předseda úřadu Petr Mlsna zamítl rozklad účastníka řízení, kvůli omezené době trvání přestupku však snížil celkovou sumu. Ta původní přesahovala jeden milion korun.

Mlsna potvrdil rozhodnutí po věcné stránce, omezil však dobu trvání přestupku datem zahájení správního řízení. Přestupek byl tedy stíhán pouze za období od 1. 1. 2017 do 23. 5. 2018. V této souvislosti došlo také ke snížení pokuty z 1 078 000 korun v prvostupňovém rozhodnutí na konečných 869 tisíc korun.

Vyhláška zvýhodnila část provozovatelů

Ostrava se podle rozhodnutí antimonopolního úřadu dopustilo porušení zákona o ochraně hospodářské soutěže tím, že v období od 1. 1. 2017 do 23. 5. 2018 svou obecně závaznou vyhláškou, kterou se reguluje provozování loterií a jiných podobných her na území města, povolilo provozování vyjmenovaných druhů hazardních her pouze na vybraných adresních místech.

“Výběr těchto adresních míst přitom nebyl proveden na základě objektivních, nediskriminačních a předem známých kritérií, čímž došlo bez objektivně ospravedlnitelných důvodů k narušení hospodářské soutěže,” stojí v rozhodnutí úřadu. Došlo ke zvýhodněním soutěžitelů, kteří mohli na povolených adresních místech nadále provozovat hazardní hry.

Zdroj: ÚOHS, foto: Pixabay

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*