Ostrava mění vánoční strom, při kontrole našli prasklinu

Na ostravském vánočním stromu se objevila dvoumetrová prasklina.

Ostrava musí vyměnit vánoční strom na Masarykově náměstí. Důvodem je ohrožená bezpečnost kvůli dvoumetrové prasklině v kmeni stromu. Při kontrole ji odhalili techničtí pracovníci.

„V úterý jsme od technických pracovníků obdrželi informaci o poškození stromu. Na místo Ostravské městské lesy a zeleň povolaly specializovanou pracovnici v oblasti dendrologie, a ta po bližším prozkoumání doporučila strom odstranit,“ potvrdil Jan Šumbera, jednatel výstaviště Černá louka, která má na starosti organizaci vánočního programu.

Náhrada přijde brzy

Bezprostřední okolí stromu chrání plot, který kvůli bezpečnosti návštěvníků vztyčili techničtí pracovníci. “Už teď máme ve spolupráci s Ostravskými městskými lesy a zelení vytipovaných několik stromů jako náhradu za tento jedenáctimetrový smrk ztepilý. V návaznosti na to, jak rychle půjde odstranění původního stromu a zajištění převozu stromu nového, se tak Ostravané brzy dočkají jeho náhrady,“ informoval Šumbera.

Vánoční strom se na centrálním ostravském náměstí rozsvítil před necelými dvěma týdny. Technici od rána sundávají osvětlení, během odpoledne by měl být poškozený strom odvezen. “Poklop kryjící místo k usazení stromu bude znovu zajištěn tak, aby návštěvníkům náměstí nehrozilo žádné riziko,“ doplnil Šumbera.

Zdroj a foto: Ostravské vánoce

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*