Ostrava omezuje MHD, kvůli pandemii chybí řidiči

Zhoršující se epidemiologická situace zasáhla i do provozu Dopravního podniku Ostrava (DPO). S ohledem na vysokou absenci řidičů ostravské MHD dochází ode 1. prosince, k dočasnému omezení. Například na tramvajových linkách č. 3 a 6 nebudou jezdit vybrané spoje.

“Ruší se kapacitní posílení nočních tramvajových kurzů z pátku na sobotu na linkách jezdících kolem ulice Stodolní. Omezení se dotknou i trolejbusového provozu,” informoval ostravský dopravní podnik.

Od příštího týdne budou trolejbusy jezdit v pracovní dny v omezeném režimu, který bude pro tento účel uveden v zastávkových jízdních řádech v pravé kolonce „zvláštní“. DPO dočasně zastavuje také autobusovou linku č. 20 a doplňkové minibusové linky č. 91, 96 a 99.

Nemáme řidiče

Podle zástupců dopravního podniku je jakýkoliv zásah do provozu MZH až poslední variantou, okolnosti si však vyžádaly úpravu jízdního řádu. „Bohužel ani nám se nevyhýbá zhoršující se epidemiologická situace a v tuto chvíli se potýkáme s absencí řidičů přesahující 18 %. Prosíme tak cestující o pochopení. Našim řidičům i jejich rodinám přejeme brzké uzdravení. Jakmile se do práce zase vrátí, i my se samozřejmě vrátíme k běžnému provozu a standardním jízdním řádům,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel DPO Daniel Morys.

Podrobné změny jízdního řádu MHD v Ostravě naleznete zde.

Zdroj a foto: Dopravní podnik Ostrava

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*