Ostrava pomůže seniorům s registrací na očkování. Každý nemá připojení k internetu, připomněl primátor

Ilustrační foto

Od pátku 15. ledna se lidé starší 80 let mohou přednostně registrovat k očkování vakcínou proti covid-19. Řada z nich ale nemá přístup k internetu nebo počítači, Ostrava jim proto nabízí pomoc s registrací, informovalo město.

„V Ostravě žije přes 12 tisíc seniorů starších osmdesáti let. Věřím, že většina z nich zvládne registraci na očkování sama nebo s pomocí svých blízkých. Uvědomujeme si ale, že ne všichni tuto možnost budou mít,” uvedl ostravský primátor Macura.

Senioři starší osmdesáti let mohou využít bezplatnou linku Městské policie Ostrava, kde jim bude při registraci poskytnuta asistence. Tam, kde to bude potřebné, se domluví osobní návštěva doma. Seniorům pak s vyplňováním pomohou přímo v místě bydliště strážníci nebo dobrovolníci z Adry.

Bezplatná telefonní linka ostravské městské policie: 800 199 922

Ostrava pomáhá seniorům

Pomoc s registrací seniorů nad 80 let je dalším krokem města, které se snaží pomáhat lidem v době koronavirové pandemie. V loňském roce zřídila Městská policie Ostrava speciální covidovou linku, na níž občané dostali informace o platných vládních nařízeních, kontakty na odběrová místa a na další potřebná pracoviště. Občany, kteří si nemohli sami nebo za pomoci příbuzných zajistit nákup základních potřeb, propojili s organizacemi, které jim vše potřebné zajistily.

Mezi požadovanými službami bylo také například nainstalování e-roušky do mobilního telefonu. Město rovněž zřídilo na svých webových stránkách krizový kontakt pro neslyšící občany, aby při kontaktu s úřadem mohli využívat psanou formu projevu.

Zdroj: město Ostrava, foto: Pixabay

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*