Ostrava poprvé uvidí West Side Story. Slavný muzikál míří do moravskoslezského divadla

Ostrava West Side Story

Národní divadlo moravskoslezské uvede muzikál West Side Story. Slavné dílo s hudbou Leonarda Bernsteina se bude v Ostravě hrát poprvé. Režie se ujal ředitel divadla Jiří Nekvasil. Premiéra se uskuteční 6. února v Divadle Jiřího Myrona. V hlavních rolích se představí například držitelka Ceny Thálie a Ceny Jantar Martina Šnytová či Tomáš Savka. Informaci uvedla mluvčí divadla Šárka Swiderová.

“Nesmrtelné hity jako Amerika, Maria, Tonight nebo I Feel Pretty zazní v Ostravě v překladu Jiřího Joska. Režie se ujal Jiří Nekvasil, hudebně nastudoval Jakub Žídek. Náročnou choreografii má na starost zkušená Lucie Holánková, scénu vytvořil David Bazika, kostýmy Hana Knotková, dramaturgem je Tomáš Novotný,” vyjmenovala tým mluvčí.

V roli Marii se v Ostravě představí držitelka Ceny Thálie Martina Šnytová a Marianna Polyáková ze Slovenska. Tonyho alternují Tomáš Savka a dva hosté – sólista Městského divadla Brno Marco Salvadori a Patrik Vyskočil z Bratislavy. V dalších rolích se představí Tomáš Novotný, Peter Strenáčik, Jiří Daniel, Peter Pecha a další.

Tomáš Savka (Tony), Martina Šnytová (Maria)

Muzikál, který nezestárnul

“Muzikál West Side Story lze zahrnout do kategorie současný titul, protože vlastně od své premiéry v roce 1957 nikdy nezestárnul a stal se zlomovým muzikálovým dílem,” řekla šéfka souboru opereta/muzikál NDM Gabriela Petráková. Režisér Jiří Nekvasil, který se věnuje především operní režii, v Ostravě úspěšně inscenoval před více než dvěma lety rockovou operu Jesus Christ Superstar.

Zdroj: ČTK, foto: Národní divadlo moravskoslezské

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*