Ostravské ulice ožijí mezinárodním festivalem Folklor bez hranic

Dvacátý třetí ročník festivalu Folklor bez hranic Ostrava se uskuteční ve dnech 16. až 20. srpna a představí ostravskému publiku umění nejen domácích souborů, ale také folklorních skupin ze zahraničí. Tanečníci a hudebníci budou po pět dní cestovat napříč ostravskými obvody, vystoupí na náměstích, ale i v domovech pro seniory.

Návštěvníci se mohou těšit na soubory ze Srbska, Polska a Slovenska, ale i na zástupce národnostních menšin z České republiky a samozřejmě na domácí kolektivy z Ostravy a okolí.

Festival zahájí 16. 8. průvod z Husova sadu na Masarykovo náměstí

Folklorní skupiny během nabitého programu zatančí v pěti ostravských obvodech a tradičně vystoupí také na klimkovické lázeňské kolonádě. V pondělí rozezní folklor městské centrum, když se soubory vydají průvodem z Husova sadu a festival slavnostně zahájí v 17 hodin vystoupením na Masarykově náměstí. V úterý pak zavítají na nové náměstí do Ostravy-Jihu na Horní 55.

Středeční odpoledne se bude zpívat a tančit v Ostravě-Mariánských Horách na Mariánském náměstí a večer v Sanatoriích Klimkovice. Ve čtvrtek čeká soubory vystoupení vedle kruhového objezdu na porubské Hlavní třídě a poslední den festivalu  diváci uvidí vyvrcholení v podobě tří koncertů na hradě ve Slezské Ostravě. Dětské soubory se v pátek na Slezskoostravském hradě představí již od 16 hodin, v 17 hodin vypukne koncert temperamentní skupiny Musica Balkanica a v 18.30 začne závěrečný festivalový koncert dospělých kolektivů.  

Nejen v ulicích, ale i v domovech pro seniory

V rámci festivalového programu soubory zavítají také do domovů pro seniory nebo centra pro osoby se zdravotním postižením. Tanečníci letos nabídnou program seniorům v domovech Sluníčko a Slunečnice. Dále navštíví i Centrum pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek.

Festival se uskuteční díky finanční podpoře statutárního města Ostravy, Ministerstva kultury ČR, městských obvodů Moravská Ostrava a Přívoz, Ostrava-Jih, Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky, Ostrava-Poruba. 

Autor: red Foto: Město Ostrava:L.Kaboň

Související články

Přečtěte si  Čarovné tóny Macochy rozezní od 7. června jeskyně Moravského krasu

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*