Ostravskou stavbou roku je přístavba tělocvičny v Petřkovicích

Letošní ročník soutěže Ostravská stavba roku zná své vítěze. Porota i veřejnost vybírali z celkem patnácti přihlášených staveb – sedmi novostaveb, tří rekonstrukcí a pěti rekonstrukcí s novostavbou. Poprvé byly mezi přihlášenými také úpravy veřejného prostoru. Nejvíce hlasů od poroty i hlasující veřejnosti získala přístavba tělocvičny, výtvarné učebny a šaten základní školy v Petřkovicích. S udělením titulu je spojeno finanční ohodnocení ve výši 300 tisíc korun a udělení bronzové plakety. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční ve čtvrtek 13. června v budově radnice města.

Změny letošnímu ročníku určitě prospěly. Porota i veřejnost mohli vybírat z dostatečného množství přihlášených staveb a upravených veřejných prostor. Určitě budeme v soutěži pokračovat i po těch 25 letech, které má už za sebou. I tímto způsobem podporujeme a zviditelňujeme investory a architekty, kteří se na nových stavbách nebo rekonstrukcích podílejí a zkrášlují Ostravu,“ uvedla náměstkyně ostravského primátora Zuzana Bajgarová.

Na druhém místě skončil Lesní park Hrabovjanka a jeho realizátoři obdrží odměnu ve výši 150 tisíc korun. Čestná uznání budou udělena těmto stavbám: Výstavba budovy výzkumného a inovačního centra, Těžní budova s těžní věží větrní jámy Alexander č. 2 a Rekonstrukce stodolní 9.

Veřejnost do internetové ankety o stavbu roku poslala celkem 1544 platných hlasů. Tento titul není spojen s finančním ohodnocením. Vítěz získal 319 hlasů, druhý Lesní park Hrabovjanka  243 hlasů, třetí místo patří Výzkumnému inovačnímu centru s 200 hlasy.


Tělocvičnu tvoří ocelová nosná konstrukce opláštěná lehkými stěnovými izolačními panely, přízemní hmota zázemí je zděná opatřená kontaktním zateplením. Tělocvična je bezbariérová. Foto: stamont-ps.cz (realizátor stavby)

Soutěž má v Ostravě dlouholetou tradici, letošní ročník je již 25. v pořadí. Od roku 1994 město vybírá a oceňuje stavby, které byly v hodnoceném období dokončeny nebo rekonstruovány na jeho území. Investoři přihlásili do letošní soutěže budovy a veřejné prostory zkolaudované v období od 1. ledna 2017 do 31. prosince 2018. 

Autor: red, ostrava.cz Fota: stamont-ps.cz

Související články

Přečtěte si  Miroslav Zikmund by dnes oslavil 105. narozeniny. Zikmundova vila nabízí nově i virtuální prohlídku

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*