Otevírá se moderní aquacentrum v Kyjově. Kromě bazénů nabízí také tobogán, saunový svět a relaxační zónu

Pondělí 25. září 2023 je pro Kyjov zvlášť vzrušující, protože otevírá své nové moderní aquacentrum, které je vybaveno tobogánem a saunovým světem. Na výstavbě tohoto unikátního zařízení se pracovalo téměř dva roky a celkové náklady dosáhly částky přibližně 325 milionů korun. Tento projekt se stal největší investiční akcí v historii města Kyjov a představuje zásadní krok v rozvoji místních rekreačních a sportovních možností.

Více než čtyřicet let. Tak dlouho se o možnosti vybudovat v Kyjově kryté koupání mluví. Slova se ve skutečnost proměnily v pondělí odpoledne, kdy se nové aquacentrum poprvé otevřelo veřejnosti.

Srdcem aquacentra je plavecký bazén s pěti drahami a hloubkou od 1,2 do 1,6 m. Je určen jak pro kondiční plavce, tak výuku plavání, anebo pro plavecký oddíl, který by v Kyjově mohl vzniknout a rozšířit ve městě možnosti sportovně-relaxačních aktivit.

„Pro ty, co upřednostňují klidnější prostředí, je určena zóna 2. Její dominantou je zážitkový bazén s teplotou vody 32˚C a vodními prvky v podobě masážních trysek, bazénových chrličů a tobogánu. Součástí je i vířivka,“ vysvětluje kyjovský starosta František Lukl a dodává, že pro rodiny s dětmi je k dispozici i dětské brouzdaliště s atrakcemi.

Nabídka služeb reaguje na rostoucí zájem o aktivní relaxaci a wellness. I proto je součástí centra velkorysý saunový svět zaujímající druhé podlaží. Návštěvníci v něm najdou čtyři sauny a parní kabinu s širokou škálou teplot a vlhkostí. „Sauny jsou rozmístěny tak, aby vytvářely intimní zákoutí. Budou se zde pořádat i populární saunové ceremoniály, k dispozici jsou masáže a sauna bar. Součástí wellness je i ochlazovací bazének a relaxační místnost s hvězdným nebem – hvězdokupa vzdálená 200 tisíc světelných let vyfocená Webbovým dalekohledem. Návštěvníkům je umožněn i vstup na tři venkovní terasy,“ láká do nového zařízení místostarosta Kyjova Daniel Čmelík.

Spojení krytého bazénu a letního koupaliště umožňuje koupání v jakéhokoli počasí

Krytý bazén je harmonicky spojen s letní částí koupaliště, což návštěvníkům umožňuje užít si vodní radovánky v jakémkoli počasí. Toto provozní spojení přináší efektivitu, jelikož obě části se doplňují, částečně využívají společné zázemí a umožňují plynulý provoz bez ohledu na sezónu.

Nové aquacentrum s kapacitou 220 osob přináší Kyjovu nejen moderní rekreační zázemí, ale současně lákadlo pro návštěvníky z širšího okolí. Jen spádová oblast v dojezdové vzdálenosti do 30 minut čítá na 150 tisíc obyvatel. Celá stavba je provedena jako bezbariérová. Stavební práce a přípravy, kterém jim předcházely, trvaly zhruba pět let.

Přečtěte si  Lužní lesy na jihu Moravy jsou od prosince bohatší o tři nové přírodní památky

Aby vnitřní uspořádání i technologické zázemí bylo maximálně účelné, při plánování aquacentra jako konzultant vypomáhal Radek Steinhaizl, který je uznávaným odborníkem na provoz vodních center. Důraz byl kladen na energeticky úsporné inovace.

„Instalace solárních panelů pro fotovoltaickou energii a zpětné získávání tepla z odpadních vod ukazuje závazek k udržitelnosti a snižování ekologického otisku. Tímto způsobem se aquacentrum stává nejen místem zábavy, ale také příkladem pro využití moderních technologií v každodenním provozu. S rozmanitými bazény, adrenalinovými zážitky, saunovým světem a důrazem na inovativní technologie je tento projekt nepochybně vhodným přírůstkem do městské infrastruktury,“ oceňuje Steinhaizl.

Aquapark má zároveň možnost se do budoucna rozvíjet a přinášet zákazníkům nové služby a atrakce, například venkovní výplavový bazén, venkovní ceremoniální saunu, venkovní vířivku pro sauny apod.

Autor: red Zdroj a foto: Město Kyjov

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*