Petržela po Plzni: Je mi jich líto, Limberský mě vyhodil na střídačku

Slovácko v neděli předvedlo parádní výkon a doma přejelo Plzeň, kterou porazilo vysoko 4:0. K nejlepším hráčům týmu z Uherského Hradiště patřil Milan Petržela, jenž přitom dres západočeského týmu několik let oblékal. A na hřišti to bylo znát.

Petržela byl blízko tomu, aby otevřel skóre zápasu. V jedenácté minutě sice gólmana Hrušku nepřekonal, Kalabiška už se ale nemýlil a Slovácko vedlo. „Navrátil to pěkně nacentroval, já jsem se díval na Hrušouna, jak to vyrazil, ale Kali dobíhal a dal to tam,” okomentoval po zápase gólový moment Petržela.

Další branky padaly ve druhé půli. V padesáté minutě dával na 2:0 Hofmann, o půl hodiny později zvyšoval Sadílek a v samém závěru uzavřel na konečných 4:0 Kubala. „Byl to krásný zápas. Mohli jsme vidět, že jsme porazili i silný tým,“ říkal šestatřicetiletý Petržela, který měl po utkání smíšené pocity. „Je mi jich (Plzně) trochu líto. Potkal jsem se s nimi, mluvili jsme spolu. Teď ale kopu za Slovácko a jsem rád, že jsme utkání zvládli,“ dodal.

Právě Petržela patřil k nejlepším hráčům na hřišti, na kterém vydržel 78 minut. „Chtěl bych, aby to tak bylo pokaždé, to je jasné. Ale někdy to prostě drhne. Celé utkání se odvíjí od toho, jak člověk vstoupí do zápasu. Dnes se mi však hrálo dobře, vždy se na ně dokážu vyhecovat,“ prohlásil bývalý reprezentační záložník.

Petrželův výkon pochválil po zápase i trenér Slovácka Martin Svědík. „Zahrál výtečně, s ním roste celý tým, má respekt spoluhráčů,“ uvedl kouč Slovácka, jenž byl s představením svých svěřenců spokojený. „Chytali jsme dobře balony, byli jsme přímočaří a šli jsme si za svým cílem,“ pochválil je.

To plzeňský trenér Adrián Guľa měl po utkání úplně jiné pocity a jeho pozice je zase v ohrožení. „Náš výkon byl nedůrazný, netýmový, nezvládli jsme to herně, ani výsledkově,“ mrzelo jej.

Petržela vs. Limberský

Závěr utkání neunesl plzeňský bek Limberský, jenž po čtvrté inkasované brance hodil ve frustraci míč po obránci domácích Patriku Šimkovi. Ostatně, s Limberským měl tu čest i jeho bývalý plzeňský parťák Petržela. „Málem mě vyhodil na střídačku,“ okomentoval Petržela jejich střet z první půle. Po zápase mezi nimi ale žádné jiskry nelétaly. „Nebylo to tvrdé, bylo to v pohodě. Jsme rádi, že jsme si zahráli proti sobě,“ prohodil zkušený hráč Slovácka.

Tým z Uherského Hradiště tak odčinil středeční porážku z Brna. „Chtělo by to vždy s těmi tabulkově slabšími sbírat body a s takovými, jako je Plzeň, je zkusit potvrdit. Bohužel, v Brně se to nepodařilo, ale nikdo asi nečekal, že porazíme Plzeň,“ uzavřel klíčový hráč Slovácka, které letos čeká ještě jeden zápas – ve středu v Mladé Boleslavi.

1. FC Slovácko – FC Viktoria Plzeň 4:0 (1:0)

Branky: 11. Kalabiška, 50. Hofmann, 80. Sadílek, 90. Kubala. Rozhodčí: Ginzel – Caletka, Kříž – Dorušák (video). ŽK: Kohút, Kalabiška, Kubala, Svědík (trenér) – Havel. ČK: 78. Havel. Bez diváků.

Slovácko: Nemrava – Šimko, Hofmann, Daníček, Kalabiška – Havlík, Sadílek – Petržela (79. Tomič), Kohút (70. Kubala), Navrátil (79. Srubek) – Jurečka (67. Kliment). Trenér: Svědík.

Plzeň: Hruška – Havel, Hejda, Brabec, Limberský – Bucha, Kalvach, Čermák (64. Káčer) – Kayamba (35. Ondrášek), Beauguel (64. Mihálik), Ba Loua (88. Alvir). Trenér: Guľa.

Autor: resp Foto: FC Slovácko