Plovdiv? Žádní nazdárci, říká brankář Slovácka Nguyen. Bude chytat i proti Liberci?

Fotbalisté Slovácka už ve čtvrtek vstoupí do nově vzniklé Evropské konferenční ligy, ve které narazí na bulharský Plovdiv. V akci se představí i nová brankářská posila Filip Nguyen, jenž do Uherského Hradiště dorazil z Liberce.

Osmadvacetiletý Ngyuen měl v Liberci dobrou pozici. Chytal pravidelně, okusil Evropskou ligu a dostal se i do reprezentace. Jenže o své místo přišel, a tak v létě zamířil na hostování s opcí do Slovácka, se kterým se chystá na čtvrteční souboj s Plovdivem. „Hrozně moc se na to těším. Pro klub to bude něco nového, navíc soupeř je druhým týmem bulharské ligy, takže to nebudou žádní nazdárci. Co jsem si tak všiml, tak nám moc lidí nevěří, ale to nám nevěřili ani loni s Libercem. Podle mě máme obrovskou šanci a já věřím v postup,“ uvedl v rozhovoru pro zpravyzmoravy.cz. 

Jak jste se ve Slovácku rozkoukal? 

Musím říct, že jsem spokojený. V klubu i ve městě. Už jsme se přestěhovali, mám tady rodinu, což je nejdůležitější, abych se mohl soustředit jen na fotbal. Kluci mě v kabině přijali velmi dobře. Pokud ve čtvrtek zvládneme první ostrý zápas, tak to může být ještě růžovější. 

Už jste se na Moravě zabydlel? 

Bydlíme v Uherském Brodě, asi patnáct minut od stadionu. Máme v pronájmu malý baráček s menší zahrádkou. Malý syn je spokojený a žena doufám bude taky ráda, že spolu můžeme trávit více času. Z osobního hlediska je to super. 

Měl jste i jiné nabídky, nebo jste řešil jen Slovácko? 

Z české ligy se řešil ještě jeden klub, ale nechtěl bych to specifikovat. Zahraničí bylo nejasné. Všude totiž měli gólmana, takže jsem byl jen na nějakém seznamu. Ale já jsem nechtěl čekat a chtěl jsem někde zahájit přípravu. Slovácko bylo nejrychlejší a nejkonkrétnější. 

V Liberci jste o svou pozici přišel, ale ve Slovácku jste se ihned stal jedničkou. Je důležité, že cítíte důvěru? 

Cítím to a je to skvělé pro každého hráče. Nemám to samozřejmě zadarmo a svou pozici musím dokazovat na trénincích i v zápasech, ale pro sebevědomí je to pochopitelně důležité. 

Kádr Slovácka se během léta moc nezměnil. Budete tedy hrát opět nahoře? 

Musím říct, že máme velmi dobrý tým. Sice odešel Honza Kliment, ale jinak jsou kluci dlouho spolu. Navíc se to doplnilo o další hráče, takže kvalita tady je, což je poznat i na trénincích. Hrajeme pěkný a líbivý fotbal. 

V kapse máte roční smlouvu s opcí. Věříte, že ve Slovácku zůstanete? 

Můj osud je nyní v rukou Slovácka. Musím se předvést na hřišti, abych byl pro tým platný. Pak se ukáže, jaká budu posila. 

Chtělo vás Slovácko už někdy dřív? 

Toto byl první kontakt, ze Slovácka mi volali někdy v březnu. Jestli mě chtěli dříve, tak se to ke mně nedostalo.

Přestupové spekulace

Dříve se psalo o vašem možném odchodu do Sparty či Slavie. Bylo to ve hře? 

Teď v létě ne, to jsem vůbec neřešil, ani se ke mně nic takového nedostalo. Tedy kromě spekulací médií. Ale je pravda, že ke Slavii jsem měl dříve hodně blízko. Co se týká Sparty, tam o žádném kontaktu nevím. 

Taky jste byl blízko odchodu do Nizozemska. Mrzelo vás, když to nevyšlo? 

Bylo to v lednu. Poté, co jsme se s Libercem ukázali v Evropské lize. Měl jsem šanci odejít, ale nikdo nechtěl dělat velké přestupy. Měl jsem nabídku na hostování s opcí, jenže to se zase nelíbilo Liberci. Nechtěli mě pouštět, asi to tak mělo být. 

Sníte stále o zahraničním angažmá? 

Zahraničí je mým dlouhodobým cílem. Říkal jsem to i ve Slovácku, že mě zahraničí stále láká. Bylo by fajn, kdybychom se dostali do skupiny poháru, zase by to byla nová šance, i pro kluky. Pro každého by mělo být cílem dostat se do ciziny. 

Vaše jméno se spojovalo také s možnou nominací na EURO. Jak blízko jste pozvánce byl? 

Vzhledem k tomu, že jsem na jaře odchytal asi jen pět zápasů, tak šance byla nulová. Nikdy jsem neměl takové ambice, ani bych se neopovážil o tom snít, ale když jsem k reprezentaci na podzim přičichl, tak jsem věděl, že už to dále bude jen na mě. Myslím, že kdybych odchytal jaro a měl bych takovou formu jako na podzim, tak by ta šance byla velká. Naši gólmani mají obrovskou kvalitu, ale Pavlenka s Kolářem na turnaj nakonec nejeli, takže ta možnost tam byla. 

Start Fortuna ligy

O víkendu startuje nový ročník Fortuna ligy a Slovácko bude hrát v Liberci. Budete moct chytat? 

Není to vyloženě zakázané, ale asi je tam pro Slovácko nějaká pokuta. Bude záležet na vedení a trenérovi, jak se rozhodnou. Já bych chytal rád, ale pochopím, když to Slovácko nebude chtít. 

Pokud do utkání zasáhnete, asi to pro vás bude velmi prestižní duel? 

Když to přeženu, tak ještě před 14 dny jsem byl v kabině Liberce a hned první zápas v novém týmu bych chytal zase U Nisy. Bylo by to hodně zajímavé a emotivní. Uvidíme, jak to dopadne, každopádně nikoho nikam netlačím a budu respektovat jakékoliv rozhodnutí. 

Autor: resp Foto: 1.FC Slovácko

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*