Podpořte naši lví smečku, vyzývá hodonínská zoo. Na výchovu velkých šelem přestává ekonomicky stačit

Smečka lvů jihoafrických v hodonínské zoo

Uzavření zoologických zahrad tvrdě dopadá na jejich hospodářskou kondici. Zoo Hodonín vyhlásila sbírku na lví čtyřčata, ze kterých už jsou pořádné šelmy. Přispívající mohou nechat zapsat své jméno na symbolickou lví stopu.

Z koťat jsou velké šelmy

Lví čtyřčata z Hodonína už nejsou žádná malá koťata. “Je už půl roku, co se u nás narodila páru lvů jihoafrických. Je velká škoda, že návštěvníci nemohou sledovat naživo, jak rostou a postupně se mění v dospělé kočky,” informovala hodonínská zoologická zahrada v tiskové zprávě.

Za týden rostoucí šelmy spořádají přes 30 kilogramů masa a jejich chov, který obnáší i další výdaje, je zvláště v době zavřených zoologických zahrad finančně velmi náročný.

Nechte si zapsat jméno na lví stopu

“Pojďme společně zkusit zaplnit lví stopu u jejich výběhu vašimi jmény a naplnit tak jejich věčně hladové žaludky. Každé takové jméno bude znamenat minimální příspěvek 50 Kč, který na jejich konto přibude,” stojí ve výzvě, kterou publikovala zahrada.

Zájemci mohou přispět libovolným příspěvkem (nejméně však 50 Kč) na účet Zoo Hodonín. Do zprávy pro příjemce je nutné vepsat heslo LVÍ SMEČKA a jméno, které má být vepsáno na sbírkovém obraze.

Symbolická lví stopa se jmény dárců

“Do doby, než zoo opět otevře, budeme průběžně jména dárců aktualizovat a sdílet zde na FB stránkách spolu s fotkami a videi ze života lvíčat,” slíbila hodonínská zoo. Připomněla také, že lvy si mohou lidé i “adoptovat” (více k adopci zde).

Zdroj a foto: Zoo Hodonín

Doporučujeme


1 Comment

  1. Nežijeme v normálním státě , není normální financovat 14 krajů , nebo v každém kraji mít letiště či nějakou univerzitu. To stejné platí i o zoo, nebo jiných městských aktivitách . Prostě neutáhneme v každém okresním městě zoologickou zahradu. Tento stát – státní správa a přerozdělování financí nutně potřebuje reformu, vyskakovat můžeme pouze do výše své peněženky, jinak zkrachujeme. Současná pandemie za to nemůže jenom nastavuje zrcadlo státní rozežranosti.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*