Posílejte balíky bezpečně z domova a levně zároveň!

Balíkdozahraničí.cz
Balíkdozahraničí.cz

Kvůli epidemii Covid-19 žijeme v nařízeném nouzovém stavu, se kterým je spojeno hned několik omezení běžného života. Měli bychom vycházet ven jen v neodkladných záležitostech, například kvůli nákupu či práci. Potřebujete zaslat balík někomu blízkému? Například zásilku s rouškami, kterých je stále nedostatek? Vyhněte se čekání na poště a možnému riziku, které s časem stráveným zde souvisí. Raději zvolte poslání balíku přepravní společností. 

Nevystavujte se zbytečně riziku!

Služby České pošty aktuálně bohužel nejsou příliš flexibilní a ani 100% bez rizika. Pokud chcete poslat zásilku, čeká vás cesta na pobočku a pravděpodobně i zdlouhavé čekání. Poptávka po zasílání balíků je v těchto dobách logicky ještě vyšší. Málokdy ale fungují všechny přepážky a výjimkou není ani hodinové čekání kvůli poslání pouhé jedné obálky nebo balíčku. Navíc se vystavujete reálnému riziku nákazy, a to i i při dodržování 2 metrových rozestupů v rámci front a používání dezinfekčních gelů umístěných u vstupu.

Zvolte bezkontaktní přepravní společnost

Spolehněte se například na firmu Balík do zahraničí, kdy přepravu objednáte online z pohodlí domova a za službu na internetu rovnou také zaplatíte. Díky kalkulátoru poštovného si nejdříve ověříte cenu služby. Překvapí vás, že s největší pravděpodobností bude výrazně levnější v porovnání s ceníkem České pošty. S kurýrem se nemusíte ani osobně setkat. Zavolá vám a vy se s ním domluvíte na zanechání balíku přede dveřmi. Jde o maximálně bezpečný způsob pro obě strany – chráníte tak vás i kurýra. 

Posíláte roušky?

Česká pošta nabízí možnost zasílání roušek zdarma, a to pokud jsou zabaleny v průhledném obalu a označené slovem “roušky”. Bohužel termíny dodání jsou u nich dlouhé a k vašim blízkým bude balíček po České republice cestovat asi týden. Navíc mají problémy s kapacitami doručovatelů a často se stane, že uloží zásilku na poště bez snahy o osobní doručení. Co se týče zahraničí, tam je omezení mezinárodních služeb České pošty hned u několika desítek zemí. Pokud chcete garantované doručení zásilek, a to bezpečně, včas a přímo do rukou vašich blízkých, spolehněte se raději na služby přepravních společností.

Budete objednávat poprvé a jste z toho nesví?

Pokud jste zvyklí chodit se zásilkami na poštu, nebojte se. Při objednání přepravy online nepůjde o nic složitého. V jednoduchém formuláři vyplníte základní informace o příjemci a odesílateli a přidáte také váhu a rozměry balíčku. Spěcháte? Zvolte expresní přepravu a zásilka bude u příjemce klidně už druhý den. Po předání balíku využijte možnosti sledování zásilky a mějte přehled, kde se právě nachází. Kdyby se náhodou stalo, že kurýr nezastihne adresáta doma, uloží zásilku na depu a je možné objednat zdarma opětovné dodání domů.

Potřebujete poslat balík do Německa či jinam po Evropě?

Mnoho lidí bylo nuceno zůstat v zahraničí, ať už kvůli pracovním závazkům, případně kvůli studiu či jsou v nařízené karanténě. Potkalo to i vaše blízké , kteří jsou například v Německu, a vy jim potřebujete zaslat roušky či jiné nutné věci? I balík do Německa pošlete cenově výhodně a hlavně z bezpečí domova. Menší balík o hmotnosti do 0,5 kg odešlete již za cenu 300 Kč včetně DPH.

Autor a foto: balikdozahranici.cz

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*