Potvrzeno: SK Líšeň bude hrát druhou ligu

Stadion SK Líšeň
Stadion SK Líšeň očekává druhou nejvyšší fotbalovou soutěž

Vedení fotbalového klubu SK Líšeň zvážilo všechna pro a proti a rozhodlo se pro účast v příštím ročníku Fortuna Národní Ligy. Poprvé ve své historii si tak zahrají druhou nejvyšší fotbalovou soutěž a fanoušci brněnské kopané se mohou těšit na derby Zbrojovka – SK Líšeň.

Výbor SK Líšeň projednal možný postup SK Líšeň do F:NL a konstatoval, to nejdůležitější, tedy sportovní hledisko, bylosplněno vítězstvím v Moravskoslezské fotbalové lize. Klub SK Líšeň získal také podporu Města Brna ve formě mimořádné dotace.

Hrát se bude v Líšni

SK Líšeň obdržel také licenci na F:NL. Druhou nejvyšší soutěž bude hrát na svém hřišti v Kučerově ulici v Líšni, kde již probíhají stavební práce tak, aby bylo vše připraveno na zahájení soutěží.

Proběhla také jednání se Zbrojovkou. Byly probrány některé problémy, které mohou nastat po dobu setrvání Zbrojovky Brno a Líšně ve stejné soutěži. Oba kluby si vyšly vstříc.

Vedení klubu ocenilo výsledek A týmu mužů a současně stanovilo i hlavní cíl pro druhou ligu, kterým bude udržení v soutěži. Vzhledem k reorganizaci moravských soutěží je však posun do celostátní soutěže nezbytným krokem k vyšší kvalitě, o kterou bude SK Líšeň usilovat.

Autor: red Zdroj: SK Líšeň Foto: SK Líšeň

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*