Olomoucká zoo láká návštěvníky na předvánoční přírůstek

Mládě mravenečníka velkého v olomoucké zoo
Mládě mravenečníka velkého v olomoucké zoo

7. prosince se pár mravenečníků velkých Sylvin a Pia dočkali celkově již pátého potomka. Tento pár na sebe upoutal pozornost už v roce 2011, kdy se postaral o zcela prvního narozeného mravenečníka v republice.

Mládě již mohou obdivovat návštěvníci

Pavilon je veřejnosti otevřen, jen je potřeba chovat se v něm ohleduplně. Pia rodila jako zkušená matka sama, bez pomoci. „Nechceme nic zakřiknout, ale samice se stará výborně, mládě nosí na sobě a s přispěním štěstí ho mohou vidět i návštěvníci,“ raduje se z 1,64 kg vážícího mravenečníka ošetřovatelka Hana Dostálová.

Mládě mravenečníka velkého v olomoucké zoo
Mládě mravenečníka velkého v olomoucké zoo

První dva mravenečníky velké, původem z Guyany, získala olomoucká zoo v roce 2004. Jednalo se o samce Sylvina a Mirka. Ve stejném roce do Zoo Olomouc ze Zoo Stuttgart přijela Pia. Na potomky chovného páru Sylvin – Pia se čekalo téměř tři roky. 11. září 2011 se Pie narodil první potomek. Safira se stala vůbec prvním odchovaným mládětem v České republice. .

Mravenečníci patří do skupiny chudozubých, žijících v oblastech savan Jižní Ameriky. Ve volné přírodě se vyskytují poměrně běžně, avšak jejich chov v zajetí není snadný. Jeden z důvodů se přičítá právě nepřítomnosti termitů v potravě. Tato pro ně nejdůležitější část jídelníčku ve volné přírodě se nesnadno nahrazuje jinou krmnou dávkou, jemně namletým libovým hovězím nebo drůbežím masem namíchaným se syrovými vejci, hmyzem, ovocem a minerály a vitaminy. Trávicí funkce se podporuje rašelinou.

Aurot: red Zdroj a foto: ZOO Olomouc

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*