Přestavba kádru nebo výprodej? Zbrojovku Brno opouští jeden hráč za druhým

Ondřej Pachlopník a Ladislav Krejčí

Fanoušci fotbalové Zbrojovky po propadáku v loňské sezoně, kdy brněnský klub sestoupil po roce zpět do druhé ligy, schytávají další těžké rány. Kádr prvního týmu opouští jedna opora za druhou. Výprodej se nevyhnul ani největším klenotům klubu, mládežnickým reprezentantům. Po Filovi a Růskovi tým opouští i Ondřej Pachlopník, který bude hostovat v Plzni.

Odchod mladého reprezentanta dnes oznámily oba kluby. „Tento krok je pro mě obrovskou výzvou. Viktorka je špičkový tým a čekají ji i zápasy v evropských pohárech, které jsem ještě nikdy nehrál. Je nyní na mně, abych makal naplno a porval se o místo,“ říká rychlonohý záložník.

Jednadvacetiletý záložník je produktem mládežnické líhně Zbrojovky, v uplynulé sezóně naskočil ve své premiéře v nejvyšší soutěži do jednatřiceti zápasů a vstřelil jednu branku. Kluby se dohodly na ročním hostování s opcí. “Tento krok činí klub v zájmu českého fotbalu, jelikož talentovaný reprezentant U21 by ve druhé lize svůj herní progres patřičně nerozvíjel,“ komentuje odchod dalšího z nadějných brněnských odchovanců majitel Zbrojovky Václav Bartoněk.

O tom jak důležitým hráčem Ondřej Pachlopník pro Zbrojovku byl svědčí i vrtulník, který ho dopravil k zápasu bezprostředně po složení maturitní zkoušky.

Ondra v Brně prokázal nesporné fotbalové kvality, řadí se mezi nejoriginálnější mladé hráče v Česku a má potenciál dalšího fotbalového růstu. Vloni zaujal rychlou adaptací v lize, v Plzni před ním bude další výzva v podobě ambiciózního klubu a náročného trenérského týmu. Hráč má předpoklady pro mezinárodní fotbal,“ uzavřel Viktor Kolář z agentury Sport Invest, která hráče zastupuje.

Již zítra čekají na Ondřeje Pachlopníka a jeho nové spoluhráče funkční testy, v pondělí se pak bude poprvé hlásit trenéru Michalu Bílkovi na startu letní přípravy.

Zbrojovka B týmem Plzně nebo začátek angažmá Šádka v Brně?

Hostování Pachlopníka je zajímavé i v kontextu prosakujících informací o postupném zapojování majitele Viktorky Adolfa Šádka do řízení brněnského klubu. „Jsem velmi rád, že se podařilo dotáhnout hostování s opcí takto talentovaného hráče, jakým Ondřej Pachlopník bezesporu je. Součástí transferu je i dohoda, že bude Brno moci využít přednostně možnosti získat některé naše hráče na hostování pro nadcházející sezonu,“ říká generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Je otázkou kam spolupráce skutečně směřuje. Je za vším snaha pomoci Zbrojovce nebo využití příležitosti najít v ní zdrojnici dostupných mladých hráčů pro Viktorku. Součástí hostování je opce na případný odkup hráče. Její výši kluby nezveřejnily. Je tedy možné, že Zbrojovka po talentovaném Danieli Filovi (prodej do Ml. Boleslavy), Antonínu Růskovi (prodej do Olomouce) přijde i o dalšího z nadějných mladíků. Půjde o dlouhodobější trend? Zachrání Zbrojovku hostující hráči z Plzně a Olomouce? Nebo je vše jen předzvěst ještě bombastičtějšího posílení mužstva a startu nové éry Zbrojovky Brno? Brněnští fanoušci zatím, pravda, příliš důvodů k optimismu nemají.

Přečtěte si  Fotbal místo velodromu, cyklisté a atleti v nové hale. S Lužánkami mají radní jiné plány

Ondřej Pachlopník zaznamenal debut v profesionální soutěži 2. března 2019 proti Chrudimi ve druhé lize. V následujícím ročníku pomohl Brnu k postupu do FORTUNA:LIGY, ve které pak odehrál 31 zápasů a vstřelil 1 ligový gól (proti Pardubicím). Za Brno nastupoval na pozici podhrotu, křídla či dokonce i útočníka. Jedná se tedy o ofenzivního univerzála.

Autor: resp Foto: FC Zbrojovka Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*