Promění se spojnice olomouckého centra s Neředínem v pěší zónu?

Za velkého zájmu veřejnosti se ve středu diskutovalo o možné budoucí podobě ulic spojujících centrum Olomouce s městskou částí Neředín, konkrétně ulic Palackého, Litovelské a třídy Míru. Podle návrhu by mělo dojít k rozšíření chodníků a cyklostezek. Celkově by tak mohlo dojít k rozšíření centra města i za náměstí Národních hrdinů.

Lidé se zajímali také o řešení intenzity dopravy na této rušné komunikaci nebo o tematiku předzahrádek, zeleně a developerských projektů v dané lokalitě. „Olomoučané na studii uvítali hlavně pozitivní přístup autorů k chodcům a cyklistům, zejména v souvislosti s proměnou ulice Palackého v pěší zónu, a osazení ulic novými stromořadími,“ zhodnotil veřejné projednání koordinátor místní Agendy 21 Radek Hloch.

Inspirace v Brně

Autoři studie se částečně inspirovali v Brně, konkrétně řešením vedení tramvajové trati v pěší zóně na ulici Joštova a Česká nebo v ulici Milady Horákové. Navrhované řešení zklidňuje automobilovou dopravu, přidává, minimalizuje bariéry, přidává prostor pro chodce a cyklisty a bohatě doplňuje městskou zeleň. Navrhovaná ulice by měla charakterem vyhovovat především chodcům a umožňovat jim trávit v místě volný čas, všetně posezení na zahrádkách a lavičkách.

Podněty ke koncepci je možné posílat do 27. října na adresu útvaru hlavního architekta města Olomouce.

Autor: red Zdroj a foto: Město Olomouc

Doporučujeme


2 Comments

  1. Z vizualizace to nende poznat. Doufám, že v pásu tramvají neplánují malé pražské kostky, ale ty větší, takové co jsou u Mořice.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*