Provizorní nemocnici v Brně povede speciální tým. Jsou to týmoví hráči a dobrodruzi, říká jejich šéf

Záložní nemocnici v Brně povede takzvaný Emergency Medical Team specializovaný na řešení katastrofických situací.

Záložní nemocnice na brněnském výstavišti se chystá na spuštění provozu. Kompletní logistiku zajišťuje Fakultní nemocnice Brno. Řídícím týmem personálu bude speciální skupina tvořená odborníky, kteří mají zkušenost s řešením katastrofických situací.

O provizorní nemocnici na brněnském výstavišti jsme naposledy psali v tomto článku

Speciální tým řešil katastrofy po celém světě

Brněnská fakultní nemocnice na sebe přebrala odpovědnost za kompletní logistiku záložní nemocnice na brněnském výstavišti, která je k dispozici v pavilonu G2 na brněnském výstavišti. Zabezpečuje smlouvy s pojišťovnami, personál, stravu, ochranné pomůcky, vybavení či IT techniku.

Řídícím týmem personálu bude skupina odborníků, kteří vyjíždí do oblastí zasažených katastrofou, takzvaný Emergency Medical Team (EMT). „Lidé, kteří tvoří tým bez ohledu na to, jestli jsou to lékaři nebo zdravotní sestřičky, jsou z podstaty velmi aktivní, povahou dobrodruzi, a především týmoví hráči, což je předpoklad na úspěch při řešení nelehkých situací ať zde v České republice nebo kdekoliv na světě,“ uvedl vedoucí lékař tuzemské EMT a přednosta Kliniky úrazové chirurgie v brněnské fakultní nemocnici Milan Krtička.

Krtičkův tým funguje podle vzoru dalších podobných světových týmů. Je v něm zastoupeno široké spektrum lékařských odborností. Pokrývá kompletní základní obory medicíny od chirurgie, urgentní medicíny, přes gynekologii s porodnictvím, pediatrii, vnitřní lékařství až po infekční lékařství. Díky tomu je možné tým nasadit při řešení prakticky jakékoliv humanitární katastrofy. Tým také disponuje špičkovým přístrojovým vybavením, může tak při nasazení kdekoli na světe nabídnout vyšetřovací metody na vysoké úrovni.

Provizorní nemocnice nabídne přes 300 lůžek.

Nemocnice se připravuje na provoz

Provizorní nemocnice je po stavební stránce dokončena a vybavena zdravotnickým materiálem. „Koncem týdne by už do nového prostředí mohli přicházet první zdravotníci. Dobrovolníky přes červený kříž řeší koordinátor, tak aby byla efektivita procesu co největší. Tým 6 lékařů a 18 sester z EMT je připravený pečovat o prvních sto pacientů, pokud se bude kapacita zvyšovat, pak bychom žádali o pomoc týmy ze zahraničí. Svoji účast nám přislíbily týmy z Polska a Německa,“ dodal Krtička.

Záložní nemocnice by měla být k dispozici od 9. listopadu, pokud by však bylo potřeba, fakultní nemocnice může její přípravy urychlit až o tři dny. První pacienty by si mohla nemocnice přebírat už koncem týdne, tedy v pátek 6. listopadu.

Přečtěte si  Vydatné srážky zvedají hladiny řek zejména na Valašsku

Zdroj a foto: FN Brno

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*