První miminko Moravy a Slezska roku 2021 přišlo na svět v Ostravě

Sotva v Ostravské porodnici stihli vyměnit kalendář za ten s rokem 2021, už se mohli radovat z prvního miminka narozeného na území Moravy a Slezska. V pomyslném závodě tak předčili kolegy z Břeclavské nemocnice i dalších koutů Moravy a Slezska.

Jako první dítě letošního roku přišel letos na svět dvě minuty po půlnoci Tomáš v Městské nemocnici Ostrava. Váží 3650 gramů a měří 50 centimetrů. Jeho maminka je z Vřesiny u Hlučína na Opavsku.

Prvním dítětem vyloženě z Moravy se stala holčička Rozálie, která spatřila světlo světa v Nemocnici Břeclav čtyři minuty po půlnoci. Pyšnit se po porodu mohla krásnými mírami 49 cm a 3130 g.

Na Olomoucku získala prvenství Natálie, která na svět přišla dvanáct minut po půlnoci v porodnici Fakultní nemocnice Olomouc. Holčička z Olomouce vážila 3830 gramů a měřila 51 centimetrů.

V moravské části Vysočiny byl zaznamenán první porod v Třebíči v 01:26. Chlapeček se jmenuje Mikuláš a jeho maminka Lucie je z Hrotovic. Mikuláš vážil 3780 gramů a měřil 52 cm.

Na Zlínsku si prvenství připsala Ela, která se narodila v 02:05 v porodnici Kroměřížské nemocnice, její maminka Kristýna je ze Zdounek na Kroměřížsku.

Dětem přejeme hodně zdraví a šťastný život a rodičům moc gratulujeme!

Autor: red Zdroj a foto: Nemocnice Ostrava, Břeclav, Olomouc, Kroměříž, Třebíč

Doporučujeme


3 Comments

  1. Městská nemocnice Ostrava sídlí v Moravské Ostravě, tedy na Moravě, stejně jako Nemocnice Břeclav. Obě mimina se tedy narodila na Moravě, i to v Ostravě, i když mámou je dáma že Slezska.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*