Morava hostila další návštěvu z diplomatických kruhů, a to konkrétně velvyslance Rakouské republiky Alexandra Grubmayra, který v tomto týdnu zavítal do historického města Telč. Po přijetí na radnici a diskusi se starostou města Romanem Fabešem a členy Rady Kraje Vysočina Janou Fischerovou a Janem Hylišem se společně přesunuli do Univerzitního centra Telč, které spravuje brněnská Masarykova univerzita. Zde se velvyslanec seznámil s přeshraničními projekty v oblasti dopravy a mobility i společnými aktivitami univerzitního centra a Dunajské univerzity v Kremži zastoupené profesorem Christianem Hanusem.
„Zejména v oblasti kultury se ve spolupráci s naším partnerským regionem Dolním Rakouskem podařilo zrealizovat mnoho zajímavých výstavních projektů,“ řekla náměstkyně hejtmana pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová a zároveň připomněla zatím největší společný projekt Dolnorakouskou zemskou výstavu, která se v roce 2009 vedle dolnorakouských měst Horn a Raabs konala také v Telči.
Po krátké prohlídce města a zámku zamířil velvyslanec Grubmayr do Univerzitního centra Telč, kde se například dozvěděl o společných projektech s Dunajskou univerzitou v Kremži. Jak přiblížil ředitel centra Jaroslav Makovec, jedná se o projekt mezinárodní školy Scola Telcz a také aktivity Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity v projektu Celoživotní vzdělávání bez hranic.
Autor: red, Kraj vysočina
Buďte první kdo přidá komentář