Rakouský velvyslanec Alexander Grubmayr navštívil Telč

Alexander Grubmayr navštívil Telč_Univerzitní centrum Telč

Morava hostila další návštěvu z diplomatických kruhů, a to konkrétně velvyslance Rakouské republiky Alexandra Grubmayra, který v tomto týdnu zavítal do historického města Telč. Po přijetí na radnici a diskusi se starostou města Romanem Fabešem a členy Rady Kraje Vysočina Janou Fischerovou a Janem Hylišem se společně přesunuli do Univerzitního centra Telč, které spravuje brněnská Masarykova univerzita. Zde se velvyslanec seznámil s přeshraničními projekty v oblasti dopravy a mobility i společnými aktivitami univerzitního centra a Dunajské univerzity v Kremži zastoupené profesorem Christianem Hanusem.   

Zejména v oblasti kultury se ve spolupráci s naším partnerským regionem Dolním Rakouskem podařilo zrealizovat mnoho zajímavých výstavních projektů,“ řekla náměstkyně hejtmana pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová a zároveň připomněla zatím největší společný projekt Dolnorakouskou zemskou výstavu, která se v roce 2009 vedle dolnorakouských měst Horn a Raabs konala také v Telči.

Po krátké prohlídce města a zámku zamířil velvyslanec Grubmayr do Univerzitního centra Telč, kde se například dozvěděl o společných projektech s Dunajskou univerzitou v Kremži. Jak přiblížil ředitel centra Jaroslav Makovec, jedná se o projekt mezinárodní školy Scola Telcz a také aktivity Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity v projektu Celoživotní vzdělávání bez hranic.

Autor: red, Kraj vysočina

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*