Rekonstrukce D2 je v plném proudu. Starý beton budou na místě recyklovat

Rekonstrukce dálnice D2

Úsek dálnice D2 u Hustopečí prochází rekonstrukcí. Na trase pracují dvě takzvané gilotiny. Starý beton prochází zpracováním, aby mohl být z velké části znovu použit, informovala firma Skanska, která opravu dálnice provádí.

Rekonstrukce se týká úseku D2 mezi 24. až 32. kilometrem v jízdním pásu směrem na Brno. Začala 15. března tohoto roku, potrvá do poloviny června. S probíhajícími pracemi souvisí částečné dopravní omezení.

Využije se část starého betonu

„V trase pracují dvě gilotiny, které rozbíjejí starý cementobetonový kryt. Ten odstraňuje a nakládá těžká technika a odvážíme jej na nedalekou mezideponii a naši drticí linku, kde se starý beton zpracovává tak, aby mohl být z velké části zpětně použitý do tělesa dálnice”, popisuje aktuální činnost stavbyvedoucí Jiří Soják.

V dalších částech stavby aktuálně probíhá frézování, demontáž svodidel a odkopy krajnic. Mostaři pracují na opravě mostních závěrů. V nejbližších dnech bude následovat sanace podkladních vrstev vozovky jak na hlavní trase dálnice, tak na rampě mimoúrovňové křižovatky Hustopeče. Posléze bude na řadě pokládka cementobetonového krytu.

Stroje pracují za pomocí 3D technologie

Skanska na stavbě používá technologii BIM, tedy 3D modelování. “Stroje mají v sobě ‘nahránu’ projektovou dokumentaci a samy určují například potřebnou hloubku frézování nebo naopak výšku pokládaných vrstev,” popsal technologii stavbyvedoucí Soják.

Rekonstruovaný úsek D2 na mapě (Zdroj: mapy.cz/Skanska)

Zdroj a foto: Skanska

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*