Roušky budou povinné ve vnitřních prostorech, oznámil ministr Vojtěch

Bývalý – a možná i budoucí – ministr zdravotnictví Adam Vojtěch

Od čtvrtka platí povinnost nosit roušku ve vnitřních prostorách budov po celé republice. Dnes to oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Pravidlo má výjimky.

Pod střechou s rouškou, venku bez

Povinnost nosit roušku platí pro všechny hromadné akce bez ohledu na počet účastníků. U škol platí, že roušky budou povinné ve společných prostorách s výjimkou tříd.

Zaměstnanci pracující na jednom místě, například v kanceláři, roušku mít nemusejí, pokud budou dodržovat minimální dvoumetrový rozestup od dalších osob. V hospodách a restauracích rouška být také musí, výjimkou je čas na konzumaci nápojů a jídel.

Podle ministra Vojtěcha platí jednoduché pravidlo: pod střechou s rouškou, venku bez. Naráží tak na to, že pohyb po venkovních prostorech není v tomto ohledu nijak omezen.

Výjimku z nošení roušek budou podle ministra mít malé děti, mateřské školy, osoby s duševní poruchou i sportovci v době tréninku a zápasu. Povinnost se nebude rovněž vztahovat na snoubence a další osoby při obřadu, řidiče vozidel veřejné dopravy, soudce a účastníky soudních řízení, moderátory v rozhlasu a televizi nebo umělce při provádění autorského díla.

Zdroj a foto: Ministerstvo zdravotnictví ČR

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*