Sanatoria Klimkovice pořídila robotický přístroj, který pomůže dětem chodit

Nový robotický přístroj Innowalk pro děti

Nový robotický přístroj Innowalk na výuku chůze zakoupila v červenci Sanatoria Klimkovice za zhruba 1,5 milionu korun. Je určen pro děti s neurologickým postižením, které mají potíže s chůzí, nebo zatím vůbec nechodí, či dokonce samostatně ani nestojí.

V sanatoriích je to už druhý robot k podobnému účelu, v listopadu 2017 lázně pořídily zařízení Prodrobot, které lze ale využívat jen pro děti do 130 cm výšky. Protože se původní přístroj osvědčil, letos investovaly klimkovické lázně do dalšího přístroje, určeného i pro odrostlejší dětské pacienty.

Robot by měl ulehčit i zefektivnit práci fyzioterapeutů, ale zkušené ruce fyzioterapeutů nikdy zcela nenahradí,“ uvedl prokurista Sanatorií Klimkovice Jozef Dejčík.

Robotický přístroj Innowalk využíváme k nácviku správných stereotypů chůze, k jejímu zkvalitňování. Pro děti, které dosud nechodí, nebo dokonce ani nestojí, to je mnohdy první příležitost vyzkoušet si, jaké to je udělat krok. U přístroje Innowalk navíc můžeme do nácviku zapojit i horní končetiny,“ uvedla vedoucí fyzioterapie dětské léčebny Sanatorií Klimkovice Lucie Willaschková.

Za pomoci Innowalku nejčastěji rehabilitují děti s dětskou mozkovou obrnou, nebo po traumatech (zraněních) mozku, případně dětští pacienti s dalšími neurologickými diagnózami. 

Innowalk je již třetím robotem, který Sanatoria Klimkovice v rehabilitaci využívají. Vedle Prodrobota v dětské léčebně je to na dospělém oddělení také robotická ruka Armeo určená pro rehabilitaci horní končetiny především u lidí po cévní mozkové příhodě, nebo po traumatech mozku.

Sanatoria Klimkovice poskytují léčebně-rehabilitační péči dospělým i dětským klientům trpícím spektrem nemocí pohybového ústrojí, nemocí neurologických, gynekologických onemocnění, onemocnění oběhového systému a poruch látkové výměny. Jsme republikovou špičkou působící na poli včasné rehabilitace po výměně velkých kloubů (TEP).

Autor: red Zdroj a foto: Sanatoria Klimkovice

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*