Sázení stromů se ruší, zůstanou jen malé akce

V plánu bylo vysadit smíšené lesy na 13 místech po celé republice.

Celorepubliková akce s názvem Den za obnovu lesa, která se měla uskutečnit 17. října, se ruší. Lesy ČR se ji s ohledem na vyhlášení nouzového stavu rozhodlo letos vynechat. Loňského prvního ročníku se zúčastnilo přes 30 tisíc lidí.   

Koronavirus zrušil velké sázení stromů

V plánu bylo vysadit smíšené lesy na 13 místech po celé republice.

Děkujeme všem, kteří chtěli přijít do lesa pomoci a dozvědět se o lesích nové generace, jež sázíme. Letos naše plány nevyjdou, ale nevadí. Budeme se na Den za obnovu lesa těšit příští rok,“ řekl generální ředitel Lesů ČR Josef Vojáček a velké díky vzkázal i všem známým osobnostem, sportovcům, hercům a dalším, kteří lesníky při přípravě Dne podpořili a také se na akci chystali.  

Jakmile to epidemiologická opatření dovolí, veřejnost se ale může dál zapojit do obnovy lesa při menších pracovních akcích pořádaných lesníky během podzimu a určených pro menší skupiny deseti až třiceti osob. „Letos se těchto malých Dnů konaly desítky. Mají velkou výhodu. Zájemci se hlásí online a počet účastníků tak můžeme průběžně regulovat podle opatření platných v daném místě i čase,“ uvedl Martin Zajíček, vedoucí Odboru vnějších vztahů Lesů ČR.

Veškeré informace jsou podle něj zveřejněné na sociálních sítích, na webu Klub nového lesa i ve stejnojmenné mobilní aplikaci. Z klubových portálů se lidé dovědí, jaká práce je v konkrétním místě čeká a všechny organizační pokyny.

I když bylo počasí letošního léta pro lesy příznivější, kalamita nekončí. V novodobé historii lesnictví obnovujeme lesy v nevídaném rozsahu. Tím, že se na tom chtějí lidé sami podílet, cítíme velkou podporu, které je třeba. I za to děkujeme,“ dodal Vojáček.

Zdroj a foto: Lesy ČR

Související články

Přečtěte si  V Třebíči, za účasti Jiřího Grygara, otevřeli nové planetárium. Nabídne programy pro veřejnost i školy

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*