Sigma se nevzdává vedení tabulky MSFL. Blansko stále lituje svého dřívějšího zaváhání

SK Sigma Olomouc B

V 11. kole Moravskoslezské fotbalové ligy potvrdila Sigma Olomouc B svou pozici v čele tabulky, když venku udržela výhru proti Dolnímu Benešovu, kterému naopak k odrazu ode dna zatím nepomohla ani výměna trenéra. Minulý týden olomoučtí přeskočili do té chvíle suverénní Blansko, které i přes výhru v posledním zápase zůstává druhé, o jediný bod za Sigmou. Soutěž se dostala do fáze vyrovnaného zápasu o ligové prvenství.

Sigma udržela vítězství v sedmigólové přestřelce

Dolní Benešov se v letošním ročníku MSFL dosud prezentoval velmi slabými výkony. V 11 zápasech dokázal získat pouhé dva body, nemá žádnou výhru a ani jeho gólová bilance není příliš optimistická (-22 branek). Nedávno vyměnil trenéra s nadějí na toužený restart a záchranu účasti v soutěži.

Před výrazně úspěšnějším soupeřem z hanácké metropole se doma rozhodně nevzdával. Hosté sice v první půli nastříleli 4 góly, Dolní Benešov však nerezignoval a vyvinul na soupeře v druhém poločase tlak, který mezi 57. a 65. minutou přinesl 3 branky. Ani vyrovnání se však nakonec domácí nedočkali, a tak i přes odvážný výkon evidují další bodovou nulu. Zápas naopak pro Sigmu přinesl velmi důležité vítězství a pojištění první příčky v tabulce.

Blansko lituje dřívějšího zaváhání

Tabulku letošní sezóny dlouho vedlo silné Blansko, které přesvědčivě poráželo své ligové soupeře. V předchozím kole však zaváhalo proti Odře Petřkovice. Ta připravila dosavadním favoritům překvapivou venkovní porážku 1:0. V dosud vyrovnané soutěži tento neúspěch potrestal Blansko přesunem na druhou příčku.

Přestože se v posledním zápase Blansko dokázalo prosadit v těžkém zápase proti Frýdku-Místku, na vedoucí Sigmu stále ztrácí jeden bod. Do dalších zápasů jde s odhodláním napravit svou chybu a potvrdit své dosavadní kvality, o kterých hovoří i solidní branková bilance. Tou ovšem disponuje i Olomouc, která je dokonce gólově plodnější (29 vstřelených branek ve 12 zápasech).