SK Líšeň v historicky prvním utkání ve druhé lize přivítá FK Varnsdorf. Ardeleanu raději v Brně pískat nebude

V sobotu 20. července v 17:00 sehraje SK Líšeň historicky první utkání ve druhé nejvyšší fotbalové soutěži. Na svém patřičně upraveném stadionu přivítají “Marvani” nevyzpytatelný FK Varnsdorf.

Nováček druhé nejvyšší domácí soutěže bude spoléhat především na kostru týmu, který historický postup vybojoval včetně trenéra Miloslava Machálka. Současně si však líšeňští uvědomují, že vstupují do daleko kvalitnější a náročnější profesionální soutěže, takže došlo i na posílení kádru. Z Táborská přišel Adrián Čermák, z Otrokovic Jan Hladík, z Vyškova Michal Jeřábek a brankář Martin Šustr, z Hlučína Jaroslav Málek a z B týmu Slovácka Michal Suchý. Nedošlo zatím na posily z brněnské Zbrojovky, která má letos postupové ambice u rovněž druholigového prvního týmu, tak i u rezervního týmu, který by se chtěl co nejdříve z divize posunout alespoň do MSFL.

Líšeňští mají za sebou hektické, ale úspěšné přípravné období. Nejprve porazili Vítkovice 2:0, remizovali s Uničovem 1:1, porazili slovenskou Skalici 3:1, Uherský Brod 5:1 a v generálce Lanžhot 1:0.

Ardeleanu nakonec pískat nebude

Před utkáním došlo kuriózně ke změně nominace rozhodčích. Původně nominovaný Petr Ardeleanu byl nakonec stažen. Utkání tak povedou rozhodčí – Vojkovský Jakub, Flimmel Milan, Leška Martin. Komise rozhodčích nakonec přehodnotila své původní rozhodnutí a rozhodčího, který tendenčně vedl barážové utkání brněnské Zbrojovky s Příbramí raději z bezpečnostních důvodů do Brna neposlala.

Soupeř také prošel obměnou kádru

Premiérový soupeř FK Varnsdorf je na druholigové scéně od sezóny 2010/11 desátým rokem. Nejúspěšnější byl v sezóně 2014/15, kdy obsadil druhé místo, ale postup přenechal třetímu Zlínu. V minulé sezoně nastupoval v sestavě: Porcal – Zbrožek, Kozma, Kouřil, Heppner – Rudnickij, Bláha, Kocourek, Dordič, Kodeš – Ondráček. Z této sestavy odešel už na podzim Kozma do Dukly.  V letní přestávce tak došlo k velké obměně. Ze zkoušených uspěli Šimon (Mladá Boleslav), D. Novák (Mladá Boleslav, na jaře Sokolov), Breda (Jablonec), Houser (Jablonec, na jaře Mšeno), Finěk (Hradec Králové), Kazda (Liberec) a vlastní dorostenec Křivohlavý. V přípravě se Varnsdorfu příliš nevedlo. Porazili pouze úřastníka německé regionální ligy Bischofswerdaer 3:1. Další výsledky v přípravě: Bohemians 2:3, Liberec 1:1, Hradec Králové 2:2, , Dukla Praha 2:4, Neugersdorf 1:2.

Přečtěte si  Buvoli nově pomáhají s péčí o chráněné mokřady v oblasti Nových Mlýnů

Čeká se “plný dům”

S postupem do vyšší soutěže muselo dojít také k úpravám a vylepšením na stadionu. Přibyl sektor pro hosty a VIP prostory pro novináře a partnery.

SK Líšeň prosí fanoušky, aby k návštěvě utkání využili městskou hromadnou dopravu, protože parkovací místa v okolí stadionu jsou omezena. Pokladna bude na domácí utkání otevřena 1 hodinu před začátkem zápasu. U vstupenek na tribunu je nutné dodržet řadu a číslo sedadla.

Ceník vstupného na zápasy F:NL A mužstva na novou sezonu:

  • Dospělí 80,-
  • Senioři /ZTP/Ženy/ 50,- / tribuna 80,-
  • Děti do 150 cm areál zdarma / tribuna 80,-
  • Permanentka tribuna 1000,-/ mimo tribunu 800,-

Autor: red Foto: FB SK Líšeň

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*