Školáci z Moravy chtějí pomoct daleké Austrálii. Pošlou výtěžek z prodaných obrázků

ZŠ Zlín-Štípa Zlín
Základní škola Zlín-Štípa chce Austrálii pomoct prodanými obrázky.

Devastující požáry a následné záplavy v Austrálii přivedly učitele a žáky základní školy Štípa ve Zlíně na nápad spojit hodiny výtvarné výchovy s dobročinnou akcí. Školáci budou ve výtvarné výchově kreslit a malovat na téma ohrožená australská fauna. Výtěžek z obrázků prodaných na výstavě pošlou na pomoc Austrálii, do daleké země na opačné straně planety.

Obrázky žáků pomohou těžce zkoušené Austrálii

Katastrofické zprávy z daleké Austrálie přiměly učitele i žáky na zlínské ZŠ Štípa k zamyšlení, jak by se dalo pomoct zemi na opačné straně planety. Chtějí spojit vyučování výtvarné výchovy s dobročinnou akcí. Školáci budou v průběhu února malovat a kreslit obrázky týkající se ohrožených australských zvířat. Své práce pak prodají na výstavě v prostorách školy ve dnech 19. 2. – 20. 2. od 13 do 17 hodin.

Rodiče si mohou tyto obrázky zakoupit a přispět dobrovolnou částkou. Vybrané peníze budou prostřednictvím sdružení rodičů a přátel školy zaslány na pomoc Austrálii. Cena obrázku bude začínat na symbolické částce 20 korun. Škola vyzývá ke společné pomoci a k vedení dětí k solidaritě.

„Moc se mi tato aktivita líbí. Jsem ráda, že škola učí děti vnímat i tyto globální problémy,“ uvedla zlínská radní Jana Bazelová, která ve Štípě žije.

Zdroj: ZŠ Zlín-Štípa, foto: ZŠ Zlín-Štípa, mapio.net

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*