Slovácko udrželo trojici opor, pomohla pohárová Evropa. Jurečka jde do Prahy

Fotbalové Slovácko sice ztratilo Jurečku, zůstává však klíčová trojice opor.

Vedení fotbalového Slovácka se podařilo udržet tři důležité hráče. Jan Kalabiška, Michal Kadlec a Milan Petržela prodloužili smlouvu s letošním vítězem domácího poháru. Modrobílý dres budou oblékat i v příští sezoně včetně zápasů Evropské ligy.

Obránci Michal Kadlec a Jan Kalabiška a záložník Milan Petržela zůstávají v Uherském Hradišti i pro příští sezonu. Důležitou roli při podpisu nové smlouvy hrála především šance zahrát si evropské poháry, kterou má 1. FC Slovácko coby aktuální vítěz MOL Cupu.

Zdravotně se cítím dobře a byla by určitě škoda končit, když jsme dosáhli takového úspěchu a probojovali se do pohárové Evropy. Po zisku poháru pro Slovácko je to další meta, kterou bych chtěl zdolat a probojovat se do základní skupiny některé z evropských soutěží,“ těší se kapitán fotbalového Slovácka Michal Kadlec.

Po jeho boku bude také v příští sezoně nastupovat další zkušený obránce Jan Kalabiška. „Poslední sezóna byla velmi podařená jak pro klub, tak i pro mě. Věřím, že na to můžeme navázat i v sezóně nadcházející a pokusíme se probojovat do pohárové Evropy,“ říká Jan Kalabiška.

Fanoušci klubu z Uherského Hradiště se mohou opět těšit také na šikovného technika Milana Petrželu. Osmatřicetiletý záložník má na svém kontě v modrobílém dresu už 160 odehraných zápasů, během kterých vstřelil 16 branek.

Když už se tady sešla taková parta a vybojovali jsme pro Slovácko historicky první trofej, tak u té pohárové Evropy nemůžu chybět. Jsem rád, že jsme se domluvili a můžu pokračovat tam, kde jsem s fotbalem na nejvyšší úrovni začínal,“ dodává Milan Petržela.

Jurečka odchází do Prahy

1. FC Slovácko v příští sezoně posílí také estonský křídelník Vlasiy Sinyavskiy a v klubu pokračuje záložník Marek Havlík. Druhý nejlepší střelec uplynulého ročníku FORTUNA:LIGY Václav Jurečka naopak odchází do pražské Slavie.

Zdroj a foto: 1. FC Slovácko

Související články

Přečtěte si  Na jubilejním dvacátém ročníku motocyklového závodu Slovácký okruh padl traťový rekord

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*