Šmíd ve Zbrojovce Brno končí. Nahradí ho Dreksa

Pavel Dreksa byl lídrem i v Karviné

Šikovný stoper Michal Šmíd, který na podzim hostoval v Brně se vrací zpět do Bohemians Praha. Na jeho pozici již Zbrojovka získala náhradu v podobě zkušeného Pavla Dreksy.

Michal Šmíd přišel do Brna v rozehrané sezoně po nevydařeném vstupu do letošního ročníku. V dohodě mezi kluby se hovořilo o podzimní části, ale s možností případného prodloužení hostování. Šmíd za Zbrojovku zasáhl do sedmi zápasů a z toho šest bylo vítězných. Hostující stoper navíc stihl vstřelit dvě branky, z nichž jedna znamenala tři body. Přesto pokračovat dále na Srbské nebude a vrací se do Bohemians.

Vedení Zbrojovky však již má v rukávu možnou náhradu v podobě třicetiletého Pavla Drska, který se do Brna přesunul z Karviné. Rodák z Prostějova, který má na kontě 129 prvoligových utkání, v Brně podepsal smlouvu do roku 2022.

Hrát o postup se Zbrojovkou je velká výzva, říká Dreksa

Cítil jsem, že potřebuju změnu, a hrát o postup se Zbrojovkou je velká výzva. Měl jsem i jiné varianty, ale pan Požár jednal nejrychleji a nejkonkrétněji, navíc manželka z Brna pochází, takže všechny body hrály pro Brno,” řekl Dreksa po podpisu. Zdravotní problémy, které ho často limitovaly si nepřipouští: “Zdravotně se cítím dobře, tak věřím, že smůlu jsem si už vybral a nové angažmá mi k tomu pomůže.”

Výhodou mohou být také Drexovy zkušenosti s bojem o postup do první lig: ”Hrát o postup se Zbrojovkou beru jako velkou výzvu. Věřím, že se nám to podaří, stejně jako před lety v Karviné. ” Problémy by neměl mít ani s aklimatizací: “V Karviné jsme válčili s Eisim a Sedlem, v Baníku jsem potkal Meggyho a s Pazim jsem hrával ve Znojmě, takže do neznámého prostředí nejdu. Navíc z Brna pochází moje manželka (dcera trenéra Maléře – pozn. red.), takže všechny body hrály pro Brno.”

Pavel Dreksa je odchovancem prostějovské kopané, v dorosteneckém věku zamířil do Olomouce a zde také v roce 2009 poprvé naskočil do ligy. Hned ve své premiérové sezóně se třikrát zapsal mezi střelce. Působil také v Ústí nad Labem, Baníku, Znojmě a v ázerbájdžánském Baku. Následně se přesunul do Karviné, které pomohl k postupu do první ligy. Celkem má na kontě 129 zápasů v nejvyšší soutěži, vstřelil v nich osm branek. V mládí nastupoval i za reprezentační výběry, na kontě má i jedno utkání na světovém šampionátu U20 v roce 2009 po boku Ondřeje Mazucha či Lukáše Marečka.

Autor: red Zdroj: FC Zbrojovka Brno Foto: MFK Karviná

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*