Rekonstrukce nádraží v Sokolnicích-Telnici začne až v září, část přestaví na byty

Vizualizace zrekonstruované výpravní budovy

Blíží se zahájení rekonstrukce nádražní budovy ve stanice Sokolnice-Telnice. Původně měla začít v červenci, odstartuje až se začátkem školního roku. Objekt projde kompletní obnovou s důrazem na revitalizaci historické fasády. Stavba potrvá 15 měsíců a dosáhne 48 milionů korun.

Rekonstrukce pod taktovkou společnosti Hroší stavby Morava zahrne sanaci vlhkého zdiva, výměnu oken a dveří, zateplení budovy a obnovení původního vzhledu fasády včetně osazení ozdobných prvků. Vymění se i část krovů a střešní krytina.

“V rámci dispozičních úprav se vybudují nové veřejné toalety a vznikne také prostor pro občerstvení. V celém objektu se provede rekonstrukce rozvodů vody, elektroinstalace a vytápění,” informovala mluvčí Správy železnic Nela Eberl Friebová.

Budova a venkovní prostory se vybaví novým mobiliářem ve formě laviček, košů, stojanů na kola a přípojek pro dobíjení elektrokol. K orientaci nevidomých bude sloužit orientační hlasový majáček a hmatové štítky.

Na nádraží vzniknou byty k pronájmu

Rekonstrukcí projde také stávajících sedm bytových jednotek, které se následně nabídnou k pronájmu. “Služby pro cestující budou po dobu stavby zajištěny v náhradních prostorách. Pokladna a čekárna se budou nacházet v upraveném původním bytě a veřejné WC v mobilních buňkách,” upřesnila mluvčí železničářů.

Financování rekonstrukce v Sokolnicích-Telnici podpoří finance z Evropské unie. Správa železnic předpokládá jejich využití v rámci rekonstrukce celkem 35 nádražních budov, mezi nimi i objekty v Karviné či Rožnově pod Radhoštěm.

Zdroj a foto: Správa železnic

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*