Stanice v Holešově projde výraznou proměnou, zmizí část kolejí

Správa železnic zahájila velkou přestavbu stanice Holešov na trati z Kojetína do Vlašského Meziříčí. Modernizace proběhne pod taktovkou sdružení firem Tomi-Remont a Signalbau.

Práce potrvají celý rok. Konečná cena 380 milionů korun je vyšší, než byla odhadovaná cena, informoval server ZDopravy.cz. Projektanti původně počítali s náklady 354 milionů korun.

Ve stanici vzniknou dvě nová bezbariérová nástupiště, jedno vnější a jedno jednostranné poloostrovní. Přístupné budou centrálním přechodem, který bude navazovat na průchod výpravní budovou a bude zabezpečen návěstidly a výstražným systémem pro cestující. „Délka obou je s přihlédnutím na současné i výhledové záměry objednatelů veřejné osobní dopravy stanovena na 130 metrů. V případě potřeby je v budoucnu bude možné prodloužit o přibližně 40 metrů,“ uvedla Správa železnic v informačním letáku.

Železničáři zredukují koleje

Celá stanice dostane nový orientační a informační systém, nástupiště budou rozdělena do sektorů. Na nástupištích a z obou stran centrálního přechodu budou umístěny hlasové majáčky pro nevidomé. Součástí modernizace je i trhání kolejí. Dosud jsou ve stanici tři dopravní koleje a devět manipulačních kolejí. Po rekonstrukci zde zůstanou tři dopravní a pět manipulačních kolejí.

Stavba naváže na dopravní terminál Holešov dokončený v roce 2018. Podle serveru ZDopravy.cz letos Správa železnic v Holešově počítala i s demolicí části opravené výpravní budovy. Nakonec od plánu po kritice ustoupila.

Zdroj: Správa železnic, foto: Ptáček pozemní stavby

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*