Stínadelská hra už vytáhla do ulic stovky Brňáků. Zapojit se můžete do 16. dubna

Stovky lidí vyrážejí v týmech do brněnských ulic hledat ukryté zprávy, plnit úkoly a objevovat zajímavá místa. Účastní se totiž městské hry Stínadla tudy, kterou už popáté organizují brněnští foglarovci. Potrvá do 16. dubna. 

Procházet trasu v uličkách Brna, odhalovat zajímavá a nevšední místa a přitom luštit šifry, odkrývat tajemství dávného příběhu a cítit se přitom jako hrdinové knih Jaroslava Foglara. To nabízí účastníkům městská hra Stínadla tudy, jejíž pátý ročník právě běží. Po prvním týdnu je do ní přihlášeno více než pět stovek herních týmů.

„Hra potrvá až do 16. dubna a zapojit se do ní může každý. Stačí sebe nebo svůj tým zaregistrovat na webu www.stinadlatudy.cz a kdykoliv v herním období se vydat na trasu,“ popisuje hlavní organizátor ze Sdružení přátel Jaroslava Foglara Martin Vérteši. 

Odkrývání přívěhu zabere i několik dní

Princip hry je jednoduchý – jednotlivá stanoviště na sebe navazují, vyluštěním šifry nebo úkolu se hráči zároveň dovídají polohu toho dalšího. Také postupně odkrývají části příběhu, který celou hru propojuje.    

Hra se těší u veřejnosti značné oblibě, účast je rok od roku vyšší. Trasa se dá projít za den, nebo si ji lidé také mohou rozložit do několika odpolední či víkendu. Obtížnost se odvíjí především od schopností samotných hráčů, je ale nastavena tak, aby ji mohli projít i rodiče s dětmi či mladší hráči.

Námětem hry jsou Stínadla, tajuplná čtvrť z knih Jaroslava Foglara plná křivolakých uliček, plácků, průchodů a dvorků. Přesně taková místa ukrývá i Brno a hra je účastníkům ukáže. Vítězem se stane každý, kdo celou trasu úspěšně projde. Nalezením posledního stanoviště ale hra ještě úplně nekončí. „Po skončení hry chystáme velké závěrečné setkání, kde úspěšným hráčům předáme drobná ocenění,“ láká organizátor. 

Sdružení přátel Jaroslava Foglara je spolek s centrálou v Brně, sdružující děti i dospělé příznivce Jaroslava Foglara. V současnosti se jako jediná dětská organizace zaměřuje i na práci s dětmi formou mikrokolektivů bez dospělého vedoucího, takzvaných klubů. Vedle toho sdružuje také fanoušky a znalce díla Jaroslava Foglara a podporuje sběratelsko-badatelská činnost v rámci Jestřábova odkazu.

Přečtěte si  Unikátní večer v Olomouci: Muzejní noc otevře i speciální prostory

Autor: red Zdroj a foto: Sdružení přátel Jaroslava Foglara

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*