SŽDC vyhlásila tendr na modernizaci tratě u Brna. Cena zakázky činí téměř 1,8 mld.

Ilustrační obrázek

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) chystá rozsáhlou elektrizaci brněnské železnice, pro první část mezi Brnem a Střelicemi nyní zahájila veřejnou soutěž. Předpokládaná cena zakázky činí téměř 1,8 miliardy korun. Po modernizaci by mělo na úseku dojít ke zvýšení rychlosti i rozšíření kapacity pro vlaky. Informaci dnes uvedl mluvčí státní organizace Marek Illiaš. SŽDC předpokládá, že by stavba mohla začít v dubnu příštího roku, skončit by měla zhruba o rok později.

Zkrácení jízdní doby i zvýšení bezpečnosti na přejezdech

“K přínosům modernizace patří pohodlnější a tišší cestování, vyšší bezpečnost železniční dopravy a zkrácení jízdní doby,” uvedl Illiaš. Cesta mezi Brnem a Zastávkou u Brna by se měla zkrátit o deset minut, na trati by se měla zvýšit rychlost až na 120 km/h. Ke zkrácení jízdní doby a také ke zvýšení bezpečnosti na přejezdech by měla přispět i dvojnásobná kapacita tratě.

Nové zastávky ve Starém Lískovci a Ostopovicích

Vedle toho budou na trati vybudovány nové zastávky ve Starém Lískovci a Ostopovicích. To by podle organizace mělo zlepšit obslužnost lokalit v rámci integrovaného dopravního systému. Další části modernizace železnice u Brna by měla být součástí samostatné zakázky.

Modernizace tratě dříve blokoval spor s organizací Voda z Tetčic, viz tento článek.

Zdroj: ČTK, foto: Wikipedia

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*